economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Abd'de Sosyal Deney Çocukların Güvende Olmadığını Ortaya Koydu

Abd'de Sosyal Deney Çocukların Güvende Olmadığını Ortaya Koydu
A- A+ A

ABD’de yaşayan Joey adlı bir vatandaşın gönüllü olarak gerçekleştirdiği sosyal deney, küçük çocukların güvende olmadıklarını ve tanımadıkları kişilerle birlikte gitmekte tereddüt etmediklerini gözler önüne serdi.

Sosyal medya ağı Youtube’da JoeySlads isimli bir kullanıcı, yaptığı sosyal deneyle çocukların güvende olmadığını gözler önüne serdi. Gerçekleştirdiği deneyi kamera ile kaydeden Joey, ABD’de küçük köpeği ile birlikte bir parka giderek önce aileler ile kısa bir konuşma gerçekleştiriyor. Ailelere çocuklarına tanımadıkları kişiler ile konuşmamaları uyarısını hangi sıklıkla yaptıklarını soran Joey, ebeveynlerden kısa bir sosyal araştırma yapmak için izin istiyor. Ailelere çocuklarının kendisi ile gelip gelmeyeceğini soran Joey, aldığı cevabın ardından deneyine başlıyor.

Küçük köpeği ile çocuklara yaklaşarak kısa bir süre sohbet eden Joey, çocuklara daha fazla köpek göstermek istediğini söyleyerek, videoda yer alan tüm çocukları elinden tutarak parktan uzaklaşıyor. Deneyin başında çocuklarının Joey ile gitmeyeceğini söyleyen aileler ise tüm bu anları şaşkınlıkla izliyor.

http://www.aygazete.com/dunya-haberleri/abdde-sosyal-deney-cocuklarin-guvende-olmadigini-ortaya-koydu-27056