economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

8. Uçarı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Sonuçlandı

8. Uçarı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Sonuçlandı
A- A+ A

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından Anadolu Grubu ana sponsorluğunda 8.si düzenlenen Uçarı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği Siz Tek Biz Üçümüz, ikinciliği Mühendist, üçüncülüğü ise Caseology takımları kazandı.

Anadolu Grubu ana sponsorluğunda, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘Uçarı Vaka Analizi’ yarışmasına, 74 üniversiteden 387 takım bin 254 öğrenci başvuruda bulundu. Gerçekleştirilen ilk değerlendirme sonrasında başarılı bulunan 25 takım, yapılan ikinci değerlendirmenin sonunda 8 takıma indirildi. 24-26 Nisan tarihlerinde finale kalan 8 takım organizasyonun ilk gününde iş simülasyonu eğitimine katılma imkanı buldular. Finalist takımlar etkinliğin ikinci gününü, Anadolu Grubu ve Quattro tarafından belirlenen final vakasının çözümü ile geçirdiler. Organizasyonun üçüncü gününde ise vaka sunumlarını gerçekleştiren takımlar sunum becerisi, zorluklardan öğrenme ve karar verme kriterlerine göre değerlendirildi ve dereceye giren takımlar belirlendi.

8. Uçarı’da birinci olan ‘Siz Tek Biz Üçümüz’ takımı, Sabancı Üniversitesi’nde tam burslu MBA imkanı ve 5 bin TL para ödülünün sahibi oldu. İkinci olan ‘Mühendist’ Slovenya Bled School of Management’ta ‘Discover Management Programı’na katılma hakkı yanında 4 bin TL; üçüncülüğü elde eden ‘Caseology’ ise Coca-Cola İçecek’te staj imkanı ile 3 bin TL para ödülünü kazandılar.

Yarışmada dereceye giren takımlar ödüllerini, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’dan aldılar. Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcısı Hurşit Zorlu ve İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer’in de hazır bulunduğu törende konuşan Özilhan; “Anadolu Grubu, işine tutkuyla bağlı olan ekip arkadaşlarımızın heyecanıyla bugünlere geldi. Biz bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürürken en önemli farkımız, ortak akılla karar almanın önemine olan inancımızdır. Grubumuz, büyük bir aile olarak her alanda gençleri destekliyor. Ben de başarılı olmanın; fikrin değerine önem vererek, okuyarak, sorgulayarak mümkün olabileceğine inanıyorum” dedi.

http://www.aygazete.com/ekonomi-haberleri/8-ucari-ulusal-vaka-analizi-yarismasi-sonuclandi-15909