economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

510 Dönümlük Bursa'nın En Büyük Parkı 19 Mayıs'ta Açılıyor

510 Dönümlük Bursa'nın En Büyük Parkı 19 Mayıs'ta Açılıyor
A- A+ A

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın belediye tarihindeki en büyük yatırımlarından biri olan Hüdavendigar Parkı’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda çeşitli spor etkinlikleriyle birlikte hizmete gireceğini açıkladı.

Başkan Altepe, açılış öncesi son hazırlıkları süren Hüdavendigar Parkı’nda incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’ya 6 yıl içerisinde 2 milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan kazandırdıklarını belirten Başkan Altepe, bunlardan en önemlisinin Hüdavendigar Parkı olduğunu söyledi. Bir kısmı Osmangazi’de diğer kısmı da Nilüfer’in Odunluk bölgesinde kalan, Dikkaldırım’da yer alan parkın 510 bin metrekarelik alanıyla Bursa’nın en büyüğü olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Stadyum inşaatından getirdiğimiz malzemeyle yaklaşık 1.5 metre dolgu yaparak, burayı en uygun maliyetle spor, yeşil ve rekreasyon alanına çevirdik. Çevredeki yüzbinlerce insanın yaya mesafede ulaşabileceği, kullanabileceği yer oldu” dedi.

SPOR VE AKTİVİTE MERKEZİ

Kültürpark’tan 70 bin metrekare fazla alana sahip olan Hüdavendigar Parkı’nın baştan sona spor ve aktivite merkezi olarak düzenlendiğini kaydeden Başkan Altepe, sadece tenis kortu olarak 17 adet salonu burada hizmete aldıklarını ifade etti. Açık ve kapalı salonlarda, ulusal ve uluslararası organizasyonlara uygun olan mekanların Bursa’ya ayrı bir değer kattığını vurgulayan Başkan Altepe, “İnşallah 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda, günün anlamına uygun bir şekilde startı vereceğiz. Akşam saat 19.00’da spor ekiplerinin gösterileri ve konserle, tarihi bir açılış yapacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hüdavendigar Parkı için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını ifade etti. 12 yaşın üzerinde 4 bin ağacın, 4000 lale ve sümbülün, 1 milyonun üzerinde çiçeğin güzel bir görünüm olması için parka dikildiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Burası şehrin çok önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak. Şimdiden halkımız için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/510-donumluk-bursanin-en-buyuk-parki-19-mayista-aciliyor-67212
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri