economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Müsiad'ı Ziyaret Etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Müsiad'ı Ziyaret Etti
A- A+ A

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Müslüman İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şubesi’ni ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa milletvekili adayı Nureddin Nebati, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Abdurrahman Yetkin ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Başkan Yetkin ve üyelerle sohbet eden Nebati, bölge sorunları ve gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplantı öncesinde konuşan Nebati, MÜSİAD’ı da AK Parti gibi aileden gördüğünü kaydetti.

MÜSİAD’da 6 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptığını, halen daha Yüksek İstişare Kurulu’nda olduğunu belirten Nureddin Nebati, “İçerisinde yer almaktan çok keyif aldığım, mutlu olduğum bir kurum. MÜSİAD benim için çok önemli. Çünkü misyonu çok önemli. Çok önemli bir vizyon taşıyor. Yaptığı tüm işler de Allah rızasını gözetiyor. Hem de millete ne fayda sağlanabileceğini düşünüyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati şöyle devam etti:

"Ben bir siyasetçinin veya yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş yapmasından haz duyan birisi değilim. Açık ve net olarak söylüyorum, MÜSİAD’daki bir arkadaşımızın meşru daireler içerisinde iş yapmasını isterim. Bu işleri yapsın, ticaretini geliştirsin, para kazansın. Çünkü biliyorum ki benim üyem hem zekatını hem sadakasını veriyor, hem de dürüst ve ahlaklı bir şekilde ticaretini yaparken, devlete, millete mutlak şekilde fayda sağlıyor. Bu açıdan çok önemli."

Nebati, Şanlıurfa’nın 12 yıllık AK Parti iktidarında geliştiğini ve büyüdüğünü belirterek, kentin içerisinde yaşayanların bu durumu çok fark edemediğini kaydetti. Şanlıurfa’da 6 milyar TL’lik tarım desteği ve 24 milyar TL’lik kamu yatırımının yapıldığını hatırlatan Nebati, Şanlıurfalı iş adamlarına, kente sahip çıkmaları ve bölgeye yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-nebati-musiadi-ziyaret-etti-98591