economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti'li Nebati'ye Akrabalarından Coşkulu Karşılama

Ak Parti'li Nebati'ye Akrabalarından Coşkulu Karşılama
A- A+ A

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Adayı Nureddin Nebati, Şanlıurfa’nın Karaali Mahallesi’ndeki akrabaları ile buluştu.

Şanlıurfa’nın Karaali Mahallesi’ndeki Naimi Aşireti’ndeki akrabaları ile bir araya geldi. Nebati’yi akrabaları coşkuyla karşılarken, 41 adet koyun kurban edildi. Nebati yaptığı konuşmasında mahallenin adını Akali olarak değiştiren Nebati, “Bu ne güzel bir gün, bu ne gururlu bir gün, akrabalarım burada. Siz bizi başınıza taç ettiniz, sizlerde bizim başımızın tacısınız. Hepimizin kıblesi bir hepimizin yolu bir, hepimiz sıratı müstakimiz. Ben burada akrabalarıma geldim, soydaşlarıma geldim ama ey soydaşlar şunu bilin çünkü biz Allah’a iman ettik” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Lideri Selahattin Demirtaş’ı da eleştiren Nebati, “Birileri ‘Diyanet kalksın’ der. Biz, ‘Müslümanız’ diyoruz. Birileri ‘bizim Kabemiz Taksim’ der, biz ise ‘Kabemiz Mekke’ diyoruz” diye konuştu.

Adaletli hizmet anlayışını benimsediklerini vurgulayan Nebati, şöyle devam etti:

“Sizler hizmetin en iyisine layıksınız. Layık olana hizmet edilirse, hizmetçilere cennetin kapısı açılacaktır. Bu şiarla hizmet ediyoruz. Bu kutlu davada başımız feda olacaksa feda ederiz. Hizmet yolunda yürüyebilmek de, gafletten uzak olabilmek de adalet ile mümkündür.”

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın selamını da ileten Nebati, “Taş üstüne taş koyan, hizmet üreten, hizmet üretirken de varlığını bu ülkeye emanet eden AK Parti’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yardımcısı sıfatıyla, Başbakan’ın yolunda olan, bir hizmetkarın dava ferdiyiz, inşallah. Sadece 78 milyon insanın değil, Gazze’deki yetimin, Şam’daki ölümden kaçmaya çalışan insanların savaşta yakınlarını kaybedenlerin Kahire’deki Esma’nın da sesiyiz’ diyen, bu ülkenin ilk defa kendi oyu ile seçilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yol arkadaşıyız. Biz yol arkadaşlarımızı doğru biliriz. Bizim yol arkadaşlarımız düzgün insandır. Bizim yol arkadaşlarımız, yolsuzluk yapmaz, arsızlık yapmaz, yetimin hakkını yemez. Yanlışlıklara girmez. Tek bir dileği vardır, o’ da Allah’a inanç bu millete güven duymaktır” diye konuştu.

Kazanlarda pişirilen koyun etleri ve pilav ise konuşmanın ardından Nebati ve programdakilere ikram edildi.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/ak-partili-nebatiye-akrabalarindan-coskulu-karsilama-33211