economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Batman'da Öğrencilere Uyuşturucu Konferansı

Batman'da Öğrencilere Uyuşturucu Konferansı
A- A+ A

Batman’da spor okulunda öğrenciler ile bir araya gelen Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Genel Başkanı Muzaffer Ilıcak, verdiği konferansta uyuşturucu maddelerinin zararları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Genel Başkanı Muzaffer Ilıcak, Batman Spor Lisesi’nde öğrencilerle yönelik verdiği konferansta uyuşturucu maddelerinin zararlarını anlattı. Ilıcak, verdiği konferansta öğrencilere sporla kötü alışkanlıklardan kurtulabileceklerini vurguladı. Uyuşturucu kullanımı yaşının 6’ya düştüğünü belirten Ilıcak, ebeveynlerin çocuklarına daha çok zaman ayırması gerektiğini söyledi.

Konferansla ilgili olarak İHA’ya konuşan Ilıcak, kimse kimseyi kandırmasın Türkiye’de uyuşturucu yaşının 6’ya düştüğünü söyledi. Ilıcak açıklamasında şunları kaydetti:

"Türkiye’de yaşayan genç nesli yok etmeye yönelik bir plan vardır. Bunu kimler yaptı bilmiyoruz. Batman’da da ilkokulda uyuşturucu satılıyor, İstanbul ve Ankara’da da ilkokullarda satılıyor. Bunun çözümü sadece benim, senin, devletin, polisin değil de ailelerinde bir arada ortak çalışma yapmaları gerekir. Aileleri öğretmenler ve spor hocaları çocuklara sahip çıktığı zaman bunun önün kesile bilir."

"1 LİRAYA BONZAİ BULABİLİYORSUNUZ"

Türkiye genelinde yaygınlaşan bonzai maddesiyle ilgili de konuşan Ilıcak, "Türkiye’ye sokulan ve 1-2 liraya satılan bonzai gençliği zehirlemek suretiyle öldürüyor. Uyuşturucu kullanımı Türkiye’de artık yörelere göre değil, tüm illerde yaygınlaştı. Hep beraber bunun tedbirini almamız lazım. Ve burada en önemli şey, devlet üzerine düşen görevi yapıyor. Tedavisiyle okuldaki öğretmeni ve spor hocalarıyla, jandarmasıyla bir seferberlik var. Ama biz burada Dünya Uyuşturucuyla Mücadelede Eden Sporcular Federasyonu’nun yaptığı şey şu, bağımlı olmadan ve ilaçla tanışmadan büyüye bilecek bir nesli oluşturmanın çabası içerisinde olduğumuzu anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/batmanda-ogrencilere-uyusturucu-konferansi-69148
Etiketler: Batman, Batman Haberleri