economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bingöl Kara Teslim

Bingöl Kara Teslim
A- A+ A

Bingöl’ün Yedisu ilçesinde sabahın erken saatlerinde bastıran kar yağışı, ilçede hayatı felç etti. Araçların üzerine biriken karlara bugünün tarihi atılırken, halen devam eden yağışlarla kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Sıcaklığın mevsim normallerinin altında seyrettiği bu günlerde Yedisu ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Sabah uyandıktan sonra pencere bakan vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Sokağa çıkan çocuklar, kartopu oynayarak kar yağışının keyfini sürerken, bazı vatandaşlar da araçlara bugünün tarihini attı. İlçede ilk defa bu mevsimde kar yağdığını belirten vatandaşlar, mahsullerin zarar göreceğini belirtti.

Halil Gece adlı vatandaş, “Bu kar yağışı çiçek açan ağaçlarımıza çok fazla zarar verdi. Bu dönem meyve göremeyiz artık. Uzun kış dönemi nedeniyle hala ekinlerimizi de ekemedik” dedi.

Ayhan Yakışan adlı vatandaş ise, “Bu mevsimde bu kadar kar yağışını ilk defa gördük. Hayvanlar aç susuz, insanlar perişan durumda. Yoğun yağış nedeniyle araçlar ilerlemekte zorlanıyor. İlçede hayat adeta durma noktasına geldi” diye konuştu.

Öte yandan, ilçe merkezinde çiçek açan kayısı ağaçlarının karla kaplanması, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/bingol-kara-teslim-38708