economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çerkezköy'de Örnek 1 Mayıs Kutlaması

Çerkezköy'de Örnek 1 Mayıs Kutlaması
A- A+ A

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ülkenin birçok noktasından farklı olarak Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde barış içinde oyunlar oynanarak kutlandı. Türk-İş’e bağlı sendikalar, Cumhuriyet Meydanı’nda 1 Mayıs’ı coşku içinde kutladı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde binlerce kişinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında konuşan Türk-İş Tekirdağ Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, "Bugün bölgemizde 1 Mayıs nasıl kutlanır herkese göstereceğiz. Örnek olacağız. Aramıza fesat sokmak isteyenler, ülkeyi karıştıran ideolojik örgütler ve sendikalar şu dakikalarda polisimizi taşlıyorlar. Kamu binalarına girip ülkemize zarar veriyorlar. Bunlardan ne işçi olur ne de sendika olur. Asıl sendika buradadır. Eşimiz ve çocuklarımız ile müzik eşliğinde 1 Mayıs’ı kutlayacağız. 1 Mayıs’ın da amacı budur" dedi.

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Sendika üyeleri sahneye çıkan Düzkontrak grubu ve yerel sanatçı Gökhan Meneşe’nin söylediği birbirinden güzel şarkılarla 1 Mayıs’ı gönüllerince kutladı.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/cerkezkoyde-ornek-1-mayis-kutlamasi-79152