economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çocukların Gözü Beren Saat Ve Lionel Messi'nin Koltuğunda

Çocukların Gözü Beren Saat Ve Lionel Messi'nin Koltuğunda
A- A+ A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sembolik olarak yapılan ‘çocuklara koltuğu devretme’ geleneği öncesinde çocuklara ’kimin koltuğunda gözü oldukları’ soruldu. Çocuklar bir gün de olsa Beren Saat ve Lionel Messi’nin yerinde olmak istiyor.

Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Çocuklar Şehri Minopolis ilginç bir anket yaptı. Her yıl 23 Nisan’da sembolik olarak devlet büyüklerinin koltuğu çocuklara devredilir ve çocuklara ne yapmak istedikleri sorulurdu. Bundan hareket eden Minopolis Çocuklar Şehri’nde yaklaşık bin çocuğa ‘bir günlüğüne de olsa kimin yerinde olmak istedikleri’ soruldu. 19 Nisan’a kadar süren ankete katılan çocuklardan 345 çocuk Beren Saat, 250 çocuk da Lionel Messi cevabı verdi. Üçüncü sırada ise 150 oyla R&B ve pop şarkıcısı Rihanna yer alıyor.

POLİTİKACILARIN YERİNDE OLMAK İSTEMİYORLAR

Anketin en ilginç tarafıysa çocukların politikacıların yerinde olmak istememesi. Ankette öne çıkan diğer isimler ise Acun Ilıcalı, Serenay Sarıkaya, Demet Akalın ve Tarkan oldu.

GELECEĞİN İLK İŞARETİ

Minopolis’teki eğlenceli ve öğretici faaliyetler, çocuğun mesleklere ilişkin yönelim ve yeteneklerinin belirlenmesine de yardımcı oluyor. Zaten büyüklerin dünyasını sürekli merak eden çocuk, bu dünyayı eğlenceli bir şekilde yaşadığında kendi hafızasında daha uzun süreli depolayabiliyor. Bu durum çocuğa analitik düşünme becerisi kazandırırken, büyükler de çocuklarındaki gelişimi daha iyi fark ediyor. Çocuklarının bağımsız olarak birlikte sosyalleştiklerini ve öğrendiklerini gören ebeveynlerin mutluluğu daha da artıyor.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/cocuklarin-gozu-beren-saat-ve-lionel-messinin-koltugunda-45331