economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türgev'in Açılışını Ailece Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türgev'in Açılışını Ailece Yaptı
A- A+ A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Erdoğan’ın katılımıyla, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Emine Erdoğan Kız Yurdu’nun açılışı yapıldı.

Bahçelievler Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu okullardan mezun olan öğrencilerin geleceğe çok daha farklı bakacağını belirtti. Erdoğan, "Sevgili öğrenciler, sevgili kızlarımız öncelikle Siirt’te böyle bir kız imam hatip okulunun yapılmış olması, onun yanında gerçekten eşimin ismiyle müsemma Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun yapılmış olması, bir diğer taraftan da güzel bir sosyal tesis olarak spor salonuyla bin kişilik bir konferans salonuyla adeta bir külliye meydana geldi. Ve bu külliye siz değerli kız öğrencilerimize hayırlı olsun. Projenin gerçekleşmesinde hayırsever Nihat beye huzurlarınızda özellikle teşekkür ediyorum. Gerçekten çok kısa zamanda bu projeyi hayata geçirmesi sebebiyle her takdirin üstünde bir adım oldu. Buna inanıyorum ki Güneydoğu’da, Doğu’da adeta işaret fişekleri olacak ve tabi bunların devamı ve özellikle öğrencilerimizin mükemmel yurtlarda ve okullarda sosyal tesisleriyle birlikte burada okuyor olmaları, okumuş olmaları inanıyorum ki onların geleceğe yönelik ufkunu artıracak ve onları ayrıca özgüven sahibi kılacaktır. Yani buradan mezun olan öğrencilerimiz geleceğe çok daha farklı bakacaktır. Çok daha güçlü ve onurlu yürüyecektir. Ve inşallah Siirt’te gerek kız imam hatip gerek erkek imam hatip buralar, Türkiye’deki inşallah üniversite imtihanlarında derece yapacaklardır. Burada neden birinciler çıkmasın, değil mi; niye ikinci, onuncu veya ilk onun içinde, ilk yüzün içinde neden çıkmasın. İnşallah çıkacak sizlere inanıyor ve güveniyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı olsun" dedi.

Törende bir konuşma yapan Emine Erdoğan, "Çok değerli öğrencilerim bu okulu size emanet ediyoruz. İnşallah sizler buranın hakkını vereceksiniz, bizi mahcup etmeyeceksiniz. Çok çok üstün çocuklar olarak Türkiye’ye hayırlı gençler olarak hizmet edeceksiniz. Bu mimaride bu binaları yapan firmaya, beyefendiye çok çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun yeni hizmetler bekliyoruz. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet olun" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise, "Allah tekrarını nasip etsin. Emsal-i kesiresiyle denir. Bunu bir başlangıç olarak kabul ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kız yurdu olduğu için kız pansiyonu olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızı Esra Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’ın katılımıyla kurdele kesildi. Erdoğan, daha sonra okulu gezdi.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/cumhurbaskani-erdogan-turgevin-acilisini-ailece-yapti-85589
Etiketler: Siirt, Siirt Haberleri