economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Devlet Bahçeli'den Kurultay Tarihi

MHP kurultayına ilişkin bugün sıcak gelişmeler yaşandı. Yargıtay, olağanüstü tüzük kongresi yapılması için çağrı heyeti görevlendirilmesini hukuka uygun buldu. Kararın oy birliği ile verildiği öğrenildi. Kararın açıklanmasının ardından gözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çevrildi.

Devlet Bahçeli'den Kurultay Tarihi
A- A+ A

MHP’nin hukuk savaşlarına dönen kurultay gerginliğinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den flaş bir hamle geldi. MHP’li muhaliflerin tüzüklü kurultay hazırlıklarına Bahçeli seçimli kurultay kararı ile yanıt verdi.  Bu hamle ile Bahçeli’nin muhalif adaylarının oylarını bölmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP’de olağanüstü kurultaya gidilmesine karar veren Ankara 12. Sulh Mahkemesi’nin kararını onadı. Karar, oy birliği ile alındı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kararın ardından yaptığı açıklamada, “MHP yargı kararlarına saygılıdır. Kararı saygıyla karşıladığımızı ifade etmek isterim. Genel Başkanımız 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde MHP’yi olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır. Söz konusu tarihlerde Ankara Arena’da kongre yapılmak üzere salon kiralanmıştır. Seçimli kongre, tüzük kongresi değil. Genel başkanlık seçimli kongresi” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yargıtay’ın kararını değerlendirdi. Semih Yalçın, şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyefendinin de sıklıkla söylediği gibi MHP Yargı kararlarına saygılıdır. Kararı saygıyla karşıladığımızı ifade etmek isterim. Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. Maddesindeki yetkiye dayanarak sayın Genel Başkanımız, biraz evvel bir karar almak suretiyle 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde MHP’yi Olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır. Sayın Genel Başkanımız bu kararı öncelikli olarak bu kararı başkanlık divanına, MHP merkez Yönetim Kurulu’na taşımak suretiyle kendi teklifini bu organlardan geçmesini talep edecektir. Söz konusu tarihlerde Ankara Arena’da kongre yapılmak üzere salon kiralanmıştır. Seçimli kongre, tüzük kongresi değil. Genel başkanlık seçimli kongresi.”

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/devlet-bahceliden-kurultay-tarihi-11452