economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Engelli Öğrencilerden Timsah Yürüyüşlü Gol Sevinci

Engelli Öğrencilerden Timsah Yürüyüşlü Gol Sevinci
A- A+ A

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, gösteri müsabakasında attığı gollerden sonra yaşadıkları sevinci timsah yürüyüşü ile izleyicilere gösteren engelli öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Ali Akkanat Kampusü halı sahasında, fakülte ve yüksekokullar arasında devam eden halı saha futbol turnuvasının final maçlarından önce Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencilerin oluşturduğu futbol takımı ile Meslek Yüksekokulu Bayan Futbol Takımı arasında gösteri müsabakası düzenlendi. Halı sahada gösteri maçı için kız öğrencilerle karşı karşıya gelen ve müsabaka öncesinde hep birlikte toplu olarak fotoğraf çektiren engelli öğrencilerin yaşadığı heyecan ve mutluluk dikkat çekti. Üniversiteli öğrenciler, tribünlerde alkışlarıyla sahada mücadele eden oyunculara destek verirken, özellikle engelli öğrencilerin mücadele azmi gözlerden kaçmadı. Bayan futbol takımının gollerinde kız öğrenciler sevinç yaşarken, engelli öğrenciler gol attıktan sonra yaşadıkları sevinci timsah yürüyüşü yaparak gösterdi. Müsabakayı kazanan engelli öğrenciler, penaltı atışlarındaki başarılı performansları ile de dikkat çekti.

Müsabakadan sonra engelli öğrenciler futbol takımı oyuncularına madalya ve kupa, Kamil Akkanat Özel Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Demir ile SÜ Beyşehir Ali Akkanat MYO Müdürü Yrd.Doç. Dr. Aziz Öztürk tarafından verildi. Kamil Akkanat Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Demir, müsabakalardan sonra yaptığı açıklamada, okulda eğitim gören özel öğrencilerin topluma kazandırılması ve toplumla kaynaşması açısından bu tür aktivitelere büyük önem verdiklerini belirterek, “Öğrencilerimizin yaşadığı heyecanı ve sevinci görüyorsunuz. Çok güzel bir gösteri maçı oldu. Katkı sunan hocalarımıza ve bu organizasyona destek vererek öğrencilerimize, müsabaka yapan bayan kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu tür organizasyonların devamı gelecek” dedi.

Beyşehir Ali Akkanat MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Aziz Öztürk ise, kampüste 30 takımın katıldığı bir turnuvanın devam ettiğini, turnuvanın final müsabakaları bölümünde böyle özel gösteri karşılaşmaları yaptırarak farklı etkinliklerin içerisinde olmaya çalıştıklarını söyledi. Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nin kendileri için kardeş okul olduğunu ve burada eğitim gören çocukların sportif anlamda kaynaşması için de bu tür aktiviteleri gerçekleştirdiklerini anlatan Öztürk, “Maalesef öğrencilerimizin Beyşehir’de çok fazla sosyal faaliyette bulunabileceği bir alan yok. İşte bu tür etkinlik onların sosyal hayatına da olumlu katkı sağlıyor. Burada havaların ısınmaya başladığı günlerde böyle güzel bir etkinlik yapmak istedik. Engelli kardeşlerimiz buraya geldi, çok güzel bir atmosfer yaşattı. Kardeşlerimizin buradaki sevincini, mutluluğunu görmek bizleri de çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/engelli-ogrencilerden-timsah-yuruyuslu-gol-sevinci-45528
Etiketler: Konya, Konya Haberleri