economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gençler Çanakkale Ruhunu Nusrat İle Yeniden Yaşayacak

Gençler Çanakkale Ruhunu Nusrat İle Yeniden Yaşayacak
A- A+ A

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına 3 boyutlu “NUSRAT” adlı mobil oyun hazırladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına 3 boyutlu mobil savaş oyunu hazırladı. İsmini Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren Nusrat Mayın Gemisi’nden alan “Nusrat” adlı oyunun ilk bölümünde sınırlı sürede düşman gemilerine yakalanmadan mayınların döşenmesi gerekiyor. Diğer bölümlerde ise tarih bilgileri doğrultusunda sırasıyla 18 Mart Deniz Muharebesi, Tekke Koyu çıkarması, Kirte köyü muharebesi, Arıburnu çıkarması ve Conk Bayırı mücadeleleri yansıtılıyor. Oyunun alt yapısı, oyuncuların kendini savaşın içinde hissederek, yerine göre top atışı yaparak, yerine göre de süngü kullanarak mücadeleye ruhen de katılmasını sağlayacak kalitede ses ve görüntülerle kurgulandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, mobil savaş oyununu 25 Nisan’da yapılacak 57. Alay Vefa Yürüyüşü’nde gençlere anlatacak. Oyun, daha sonra Android markete yüklenecek. Oyunun erişim bilgileri ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Nusrat’a dair detaylı bilgiler http://nusrat.gsb.gov.tr/ http://www.facebook.com/GSBNusrat/ ve http://www.twitter.com/GSBNusrat/ adreslerinde yer alıyor. Oyun fragmanına ise https://www.youtube.com/watch?v=ua_drJVU7XM adresinden ulaşılabiliyor.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/gencler-canakkale-ruhunu-nusrat-ile-yeniden-yasayacak-34642
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri