economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kanser Hastasından İki Gündür Haber Alınamıyor

Kanser Hastasından İki Gündür Haber Alınamıyor
A- A+ A

Bingöl’ün Yedisu ilçesinde üç çocuk babası ve mide kanseri hastası olan 38 yaşındaki Cevdet Kürmuğ’dan dünden beri haber alınamıyor. Dün sabahtan itibaren ortalıktan kaybolan kanser hastası Kürmuğ’un evlerine yakın bir yerden geçen Peri Çayı’na kendini atma ihtimali üzerine bölgede çalışmalar başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Yedisu ilçesi Elmalı köyü Yazpınar mezrasında ikamet eden 3 çocuk babası Cevdet Kürmuğ’un eşi Bircan Kürmuğ, dün sabah uyandığında kocasının evde olmadığını fark etti. Hasta olan kocasının evde olmadığını gören Bircan Kürmuğ komşularına haber verdi. Mezrada yapılan tüm aramalara rağmen bulunamayan Cevdet Kürmuğ’un durumu hakkında jandarmaya bilgi verildi. Dün mezraya giden jandarma ekipleri tarafından yapılan tüm çalışmalar sonuçsuz kalırken, Cevdet Kürmuğ’un evden çıkarken kimlik ve cüzdanını evde bırakması intihar etme olasılığını akıllara getirdi. Evden çıkarken ayakkabısının tekini giyen, diğer tekini kapının önünde bırakan Cevdet Kürmuğ’a ne olduğu ve nereye gittiğinin öğrenilmesi için çalışmalar gün boyu devam etti. Kürmuğ’un evlerinin yaklaşık 250 metre ilerisinden geçen Peri Çayı’na kendini atmış olma ihtimaline karşılık bugün sabahtan itibaren toplanan vatandaş ve köylüler su kenarında arama çalışmaları başlattı.

Vatandaşların Peri Çayı’nda yaptığı aramalar sonuçsuz kalınca, detaylı arama için yeniden jandarma ve AFAD ekiplerine haber verildi. Bölgeye hareket eden jandarma ve AFAD ekiplerinin Peri Çayı’nda detaylı arama yapması beklenirken, kaybolan Cevdet Kürmuğ’un yeğeni Mehmet Şevkin dayısının iki gündür kayıp olduğunu ve yetkililerden yardım beklediklerini söyledi. Şavkın, "Dayım 2 gündür kayıp, AFAD ve diğer kurumlardan yardım bekliyoruz" dedi.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/kanser-hastasindan-iki-gundur-haber-alinamiyor-46234