economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kitap Okuduk Sitesinden Öğrencilere Yeni Avantajlar

Kitap Okuduk Sitesinden Öğrencilere Yeni Avantajlar
A- A+ A

kitapokuduk.com; özellikle ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıracak yeni motivasyon ve uygulamaları sunuyor.

Kitap Okuduk sitesi www.kitapokuduk.com, “Bir kitabı özümseyip anladığınızı düşünüyorsanız, buyurun bakalım” diyor okurlarına. Altyapısı her geçen gün güçlenen ve yeni kitaplarla güncellenen sitede kendinizi sınayabilmeniz için şimdilik 630 kitap var. Bu güzel fikre imza atan ekip birkaç ay içinde bu sayının 1000 kitabı geçeceğini söylüyor.

Öğrenci ve öğretmenlerin kitapokuduk.com adresinden kayıt olarak kullanabilecekleri bu sistem; yaş ve sınıflara uygun okuma listeleri ve bu listede yer alan eserlerin sınavlarını sunuyor. Kayıt olurken, sıralanmış okul listesi içinden okulunuzu seçmeniz, bilgilerinizi girmeniz yeterli. Ondan sonra sınıfınıza uygun bir okuma ve sınav listesi sunuluyor. Buradan okuduğunuz bir kitabın sınavını online olarak yapabiliyorsunuz. Sistem bu kadar basit ve eğlenceli!

kitapokuduk.com yetkililerinin verdiği bilgiye göre, seçtiğiniz bir kitaptan başarılı sayılabilmeniz için 70 ve üzeri bir puan almak gerekiyor. 70 puan alamazsanız sınava bir daha girebiliyorsunuz. Ayrıca, şu an sistemde kayıtlı olan 17500 kişi içinden kaçıncı sırada olduğunuzu görmek de mümkün. Bunun yanında sınav olduğunuz bütün kitapları, okuduklarınızı, başarı durumunuzu; hepsini sistem üzerinden takip edebiliyorsunuz. Öğretmenlerin de kayıt olarak kullanabildikleri kitapokuduk.com sistemi ile artık sadece öğrencilerin bir kitabı okuyup okumadıkları değil, o kitabı ne kadar anladıkları da görülecek. Bu sistemle her öğretmen kendi öğrencisinin okuduğu kitapları, girdiği sınavları ve başarı durumunu kendi ekranından takip edebilecek. Ayrıca sistemde öğretmenlere, bir kitabı favori olarak belirleyip kendi öğrencileri ile paylaşma imkanı da sunuluyor.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/kitap-okuduk-sitesinden-ogrencilere-yeni-avantajlar-38751