economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kyk Beyaz Masa'yı Sanal Aleme Taşıdı

Kyk Beyaz Masa'yı Sanal Aleme Taşıdı
A- A+ A

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, çağrı merkezi ve sosyal medya hesabının ardından şimdi de resmi sitesinde yer alan ‘Beyaz Masa’ ile gençlerin tüm sorularını anında cevaplıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Türkiye’nin en büyük genç potansiyelini barındıran yapıya sahip. Gençlere yönelik hizmetlerini bütün hızıyla sürdüren kurum, sağlıklı iletişim kanallarını her geçen gün daha da çeşitlendiriyor. Üniversite öğrencilerinin eğitim hayatı boyunca en büyük ihtiyacı olan barınma, kredi ve burs hizmetleri konusunda Türkiye’nin en büyük hizmet veren kurumu olan YURTKUR, öğrencilerin merak ettikleri sorularına cevap verebilmek için www.kyk.gov.tr adresinde hizmete açtığı “Beyaz Masa” linkiyle çalışmalarına devam ediyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere nerede kalacağı, kredi ve burs desteği ile Türkiye’nin yüz binlerce gencinin en büyük problemine çözüm olan YURTKUR, aynı zamanda bu imkanlardan yararlanmak isteyen yüz binlerce gence rehberlik ediyor.

Öğrenciler en çok merak ettikleri, “Burs ve kredi başvuruları ayrı ayrı mı yapılmaktadır? İkinci öğretim öğrencileri burs alabiliyor mu? Milli sporcular yurt ve kredi burs imkânlarından nasıl yararlanabiliyor?” gibi pek çok sorunun cevabını “Beyaz Masa”da buluyor. Daha önceden 444 1961 nolu çağrı merkeziyle uzman personel vasıtasıyla cevap veren YURTKUR, aynı zamanda sosyal medya üzerinden faaliyet gösteren @GSByurtkur hesabından da 7/24 öğrencilerin sorularına cevap veriyordu.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, şimdi de www.kyk.gov.tr adresinde hizmete açtığı “Beyaz Masa” linkiyle barınma, kredi/burs konusunda rehberlik etmek maksadıyla öğrencilerin akıllarına gelebilecek bütün soru ve sorunlara cevap veriyor. YURTKUR resmi web sitesi olan www.kyk.gov.tr ana sayfasında yer alan “Beyaz Masa” kolayca görülebilme ve etkinliğiyle dikkat çekiyor.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/kyk-beyaz-masayi-sanal-aleme-tasidi-61318
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri