economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Memorıal Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezinden Uluslararası Başarı

Memorıal Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezinden Uluslararası Başarı
A- A+ A

15 Nisan 2015 tarihinde Londra’da gerçekleşen Medical Travel Journal Awards’da, Yılın Uluslararası IVF Merkezi seçildi.

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekledi. Geçen yıl Almanya’da Uluslararası Grant For Fertility Innovation Araştırma Ödülü’ne layık görülen merkeze bir ödül de İngiltere’den geldi.

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, 15 Nisan 2015 tarihinde Londra’da gerçekleşen Medical Travel Journal Awards’da Yılın Uluslararası IVF Merkezi seçildi.

IMTJ, dünyaca bilinen ve saygınlığı olan bir İngiliz dergisi ve dünyanın dört bir yanındaki hastalar için çok önemli bir referans kaynağıdır. Medikal turizmin yaygınlaşmasına öncü olan dergi sayesinde hastalar, en iyi Medical Travel Journal (IMTJ) Awards’a, (www.imtj.com) göre dünyanın dört bir yanından sağlık merkezlerine başvuru yapmaktadır. Ödüller 13 kategoride verilmektedir. Ödüllerde, merkezlerin hizmet kalitesi, uluslararası hasta potansiyeli, hasta güvenliği, bakımı ve memnuniyeti, merkezin kendi alanında elde ettiği başarılar göz önünde bulundurulmaktadır.

TÜRKİYE’NİN EN FAZLA UYGULAMA YAPAN TÜP BEBEK MERKEZİ

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi ve Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Cemiyeti Başkanı Prof.Dr. Semra Kahraman, Türkiye ve Memorial Hastanesi’ne bu alanda dünyadaki en prestijli ödüllerden birini kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kahraman, ödül süreci hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye’nin tek merkezde en fazla tüp bebek tedavisi yapan ve yurt dışından en fazla vaka başvurusu alan merkeziyiz. Yılda 3200 civarında vakaya tüp bebek tedavisi uygulamaktayız. Hastalarımızın yüzde 20’si yurt dışından ileri teknikleri uygulatabilmek amacı ile merkezimize başvurmaktadır. Başarılı gebelik sonuçlarımız ve uygulamalarımız nedeniyle yurt dışından gelen hastalar, internet forumlarında hastanemizi ve bölümümüzü birbirlerine tavsiye etmektedir. Yaklaşık 58 ülkeden merkezimize hasta başvurusu olmaktadır. Ayrıca, Türkiye’de kendi alanımızda gerçekleştirdiğimiz ilkler, preimplantasyon genetik tanı konusunda yapmış olduğumuz başarılı uygulamalar ve dünya literatüründe prestijli dergilerde yer alan çok sayıda çalışmalarımız, Türkiye’de ilk ISO 15189 akreditasyon belgesine sahip Tüp Bebek Merkezi olmamız gibi diğer faktörler de ödülü kazanmamızda önemli rol oynadı.”

“DÜNYANIN HER YERİNDEN HASTALARA HİZMET VERİYORUZ”

Prof.Dr. Semra Kahraman, Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin hizmet kalitesi sayesinde dünyadaki diğer merkezler arasında öne çıktığını şu sözlerle ifade etti:

"Dünyanın her yerinden hasta başvuruları olduğunu belirten Prof.Dr. Semra Kahraman, yurt dışında vakaların merkezi tercih etmelerindeki en önemli nedenlerden birisi olduğunu belirterek “Bu ülkelerin büyük bir kısmında tüp bebek standartları bizim ülkemizde olduğu kadar gelişmiş değil. Dolayısıyla hastalar daha ileri teknolojilerden faydalanmak için, daha iyi gebelik sonuçları elde etmek için buraya geliyor. Bazı ülkelerden gelen hastalarımız oradaki tıbbi yaklaşımlara ve yapılan tedavilere güvenmedikleri için geliyor. Merkezimize yakın ülkeler dışında dünyanın her yerinden hasta başvuruyor. Amerika ve Avrupa’dan gelen hastalar için en önemli neden ileri teknolojilerin Amerika ve İngiltere gibi ülkelere göre, bizim ülkemizde daha uygun maliyetlerle yapılıyor olması ve başarı açısından herhangi bir farklılığın bulunmuyor olması.”

TÜRKİYE’NİN İLK AKREDİTE TÜP BEBEK MERKEZİ MEMORIAL

Türkiye’nin ilk ISO 15189 kalite belgesi ile akredite tüp bebek merkezi olduklarını dile getiren Prof. Dr. Semra Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü: “ISO 15189 Kalite belgesini elde etmek için yaklaşık 4 yıla yaklaşan bir ön hazırlık yaşadık. Türk Akreditasyon Kurumu (TURKAK), bu hazırlık süreci sonrasında tüp bebek laboratuvarımızı denetledi. ISO 15189 kalite belgesi alan Avrupa’da 9. Asya’da ise ilk merkeziz. Belgenin en önemli özelliği hasta güvenliğini korumak, hastalar için başarılı uygulamalar yapılabilecek altyapının ve kalite kontrolünün sürekliliğini kontrol etmektir. Bu yıl 4. kez bu belgeyi tekrar almaya hak kazandık. Üreme genetiği laboratuvarımız da aynı belge için bu sene denetlendi.”

TÜP BEBEK MERKEZİ SEÇERKEN

Merkez seçiminde en önemli noktalardan ilki infertilite nedeninin doğru tanımlanabilmesi ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanabileceği alt yapıya ve bilgi birikimine sahip merkezlerin doğru şekilde araştırılabilmesidir. Merkezin tüp bebek tedavisindeki tecrübesi, geçmişi, kaç yıldır bu tedavileri uyguladığı, güvenilirliği, bilinirliliği, diğer hekimlerin bu merkez hakkındaki görüşleri ve tavsiyeleri, merkezin tüp bebek tedavisindeki başarı oranı ve etik olarak doğru uygulamalar yapan bir merkez olması çok önemlidir. Merkez kaç yıldır hizmet vermekte, hangi işlemler uygulanabilmekte, en son teknolojileri uygulama becerileri, yılda kaç tüp bebek vakası uygulandığı, merkezde çalışan personel sayısı, merkezin kendi alanında yayınlanmış uluslararası çalışmaları da merkez seçiminde araştırılması gereken noktalardır.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/memorial-sisli-hastanesi-tup-bebek-merkezinden-uluslararasi-basari-88013