economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Prof. Dr. Mustafa Çetin Varlık: "İhlas Vakfı'nın Yurtlarında, Yeni Türkiye'nin Yeni Gençleri Yetişecek"

Prof. Dr. Mustafa Çetin Varlık: "İhlas Vakfı'nın Yurtlarında, Yeni Türkiye'nin Yeni Gençleri Yetişecek"
A- A+ A

İhlas Vakfı Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Çetin Varlık, İhlas Vakfı’nın yurtlarında yeni Türkiye’nin yeni gençlerinin yetişeceğini söyledi.

Prof. Dr. Varlık, İhlas Vakfı ile Şaban-ı Veli Eğitim, Kültür ve Sağlık Hizmetleri Derneği’nin müştereken yürüttüğü proje kapsamında Kastamonu’da 200 kişilik öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, yeni Türkiye’ye dikkat çeken İhlas Vakfı Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Çetin Varlık, “13. yüzyılın ortasında 1205’li yıllarda Selçuklu’nun bir uç beylerbeyi olarak Osmanlılara, Germiyanlılara, Menteşeoğulları’na, Saruhanoğulları’na ve Batı Anadolu beyliklerine ağabeylik etti. Osmanlı’yı himayesine aldı ve Osmanlı’nın bu ateşi, bu himayeyle Batı Anadolu’da kuruldu ve genişledi. Ardından Osmanlı, kocaman bir imparatorluk oldu. Bu, belde öyle mübarek bir belde ki, bu beldede 16. yüzyılda yetişmiş Taşköprüzade çok önemli bir eser meydana getirdi. Mevzuat’ul Ulum (İlimler Ansiklopedisi), üzerinden 500 sene geçti. Henüz bir yenisi daha yazılamadı. Adeta bir bilimler tarihidir” dedi.

İhlas Vakfı’nın temelini attığı yurtlarda yeni Türkiye’nin yeni gençlerinin yetişeceğine dikkat çeken Varlık, “Bu gençler, yeni ufuklar açacaktır. Bu gençler, vatana ve millete ihanet eden değil, vatana ve millete hizmet eden gençler olacaktır. Bu gençler üst akılları kıracaktır, Türkiye’nin önünü açacaktır. Bu gençlere hepimiz sahip çıkacağız. Bu gençlere hepimiz rehberlik yapacağız. Bu gençler inşallah bugün tıkanan 10 bin dolarlık kişi başına düşen milli gelirimizi de kıracak ve Türkiye’yi çok ileri noktalara getirecektir. Tabii ki önümüzü kesmek isteyenler var, tabii ki Türkiye’nin gelişmesini istemeyenler var. Tabii ki siyasi istikrarı bozmak, Türkiye’nin yönetimini kargaşaya sürüklemek isteyenler var. Bunlara asla müsamaha etmemeliyiz. İnşallah da etmeyeceğiz” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/prof-dr-mustafa-cetin-varlik-ihlas-vakfinin-yurtlarinda-yeni-turkiyenin-yeni-gencleri-yetisecek-68545