economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Suriyeli Çocuklara Yedi Tır Oyuncak Dağıtıldı

Suriyeli Çocuklara Yedi Tır Oyuncak Dağıtıldı
A- A+ A

Üsküdar Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan Onları Mutlu Etmek Çocuk Oyuncağı kampanyasıyla toplanan 7 TIR dolusu oyuncak, Şanlıurfa’da Suriyeli çocuklara dağıtıldı.

Üsküdar Belediyesi tarafından toplanan 7 TIR dolusu 40 bin oyuncak Suriyeli çocuklara dağıtıldı. Şanlıurfa Suriyeli Mülteci Okulu’nda düzenlenen törende şiir ve şarkılar okunurken, duygularına hakim olamayan konuklar gözyaşı döktü. Yüzlerine Türk bayrağı çizen Suriyeli çocuklar, 23 Nisan’da çifte bayram yaşadı.

Şanlıurfa’daki kamplarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli çocukların üzerindeki savaş izlerinin bir nebze olsun silinmesi ve yüzlerinde anlık da olsa tebessüm oluşması için bu projenin gerçekleştirildiği belirtildi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlar, milletvekilleri, sanatçılar, sporcular, STK’lar, kamu ve özel kurumlar, öğrenciler ve vatandaşlar meydanlara, alışveriş merkezlerine, sitelere, derneklere, okullara yerleştirilen kumbaralara destek verdi. Komşu ülkelerde yaşanan savaşlara dikkat çeken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğunu belirterek "Bütün dünya çocuklarının bayramı olsun. Ülkemizde misafir ettiğimiz çocuklara da bayram coşkusu yaşatmak için böyle bir kampanya başlattık. Üsküdar’da bütün dostlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş adamlarımızdan tedarik ettiğimiz oyuncakları burada Suriyeli misafirlerimize dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise Üsküdar ile Urfa arasında güzel bir bağ olduğunu belirterek şunları söyledi: "Eskiden Hacca gitmek için Üsküdar’dan çıkıp, yolda ilk durdukları menzil Urfa olmuştur. Şu anki gelişiniz hac yolcunuz değil ama kalplere giden bir yolculuk, bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum.”

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/suriyeli-cocuklara-yedi-tir-oyuncak-dagitildi-68678