economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tam 62 Kez Alanya'da Tatil Yaptı

Tam 62 Kez Alanya'da Tatil Yaptı
A- A+ A

Antalya’nın Alanya ilçesine 62 kez tatile gelen Alman vatandaşı Michael Amma’ya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından teşekkür belgesi verildi.

İLK KEZ 1989 YILINDA GELDİ

Kendisini tam bir Alanya sevdalısı olarak nitelendiren Michael Amma, emekli olunca Alanya’ya yerleşeceğini söyledi. Akdeniz ve Avrupa’daki bir çok tatil yöresini bildiğini söyleyen Amma, “İlk defa 1989 yılında geldiğim Alanya’ya yılda 2-3 kez geliyorum. Tüm tatil fırsatlarımı Alanya’da değerlendiriyorum. Bir çok Alanyalı beni tanıyor. Halkla kaynaştım. Esnafla kardeş gibiyiz. Alanya’ya her gelişimde onları ziyaret ediyorum. Aramızda sıkı dostluklar kuruldu” dedi.

Amma, Gazipaşa Havalimanı’la ilgili bir talepte de bulunarak, Gazipaşa-Almanya uçuşlarının daha sık yapılmasını istedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise Alman turisti ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirti. Alanya’nın, Akdeniz Bölgesi’nin en çok göç alan ilçesi olduğunun altını çizen Yücel, Alanya’ya büyük yatırımlar yapıldığını, bu yatırımların da iki ya da üç yıl içinde hizmete dönüşeceğini kaydetti. Başkan Yücel, Amma’ya 62’nci ziyaretinin anısına teşekkür belgesi ve hediyeler verdi. Alman vatandaşı Michael Amma ise Başkan Yücel’e gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, çektirdiği hatıra fotoğrafını bir tişörte bastırarak giyeceğini söyledi.

http://www.aygazete.com/gundem-haberleri/tam-62-kez-alanyada-tatil-yapti-32672