economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısı Mitinge Dönüştü

Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısı Mitinge Dönüştü
A- A+ A

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, mitinge dönüşen programda CHP ve MHP’yi eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa milletvekili adayı Nureddin Nebati, Siverek’te binlerce kişi tarafından karşılandı. 12 milletvekili adayını tek tek tanıtan Nebati, CHP ve MHP’nin, dolan kasaları boşaltmak için kol kola girdiklerini kaydetti.

CHP’ye Kürt ve Araplardan oy çıkmayacağını savunan Nebati, “Bak sen ya, sen hangi yüzle oy istiyorsun? Bu kadınların başörtüsünü yasaklayan kim, Cumhuriyet Halk Partisi. Kızlarmızı üniversitelerde ikna odalarına alan kim, Cumhuriyet Halk Partisi. Ah CHP, sen zannediyorsun ki biz göbeğimizi kaşıyoruz. Sen zannediyorsun ki biz fakiriz, zilletteyiz. Unut onu, sana ekmek yok bu topraklarda. Şu kadınlardan gel utan ya, okullara gönderilmesini önlüyordun, başörtüsü nedeniyle öğretmen olamıyordu. Çocuğuna verecek bir ekmek bulamıyordu. Şu kadınlardan utan, ‘kadın’ dediğin başörtülü olamaz diyordun. Utan, utan. CHP bu topraklara giremez, bu topraklarda var olamaz. Çünkü yetimin hamisi, annelerimize bakan, kullara bakan kadınlar burada. Onlar biliyorlar ki kadınlara açık düşmanlık yapan, hele hele mütedeyyin, dindar, Müslüman, Allah’ı, Peygamberi bilen kadınların CHP’ye bir damlacık oyu olmaz” dedi.

CHP’nin MHP ile koalisyon hükümeti kurma hayalini de eleştiren Nebati, “Efendim, ‘biz koalisyon hükümeti kuracağız’ diyor. Kiminle, MHP ile. 3 Kasım öncesinde bu ülkeyi batırıp, terk edip giden, ondan sonra da meclise girmeyen MHP, bir tek şeye güveniyor. O da şehit cenazesi gelsin, oylar bana aksın. MHP’nin bildiği başka bir şey var mı? Gelip, bizden oy isteyecekmiş. Kasalar toplandı. Koalisyon hükümeti olacak, kasaları boşaltmaya geleceklermiş beraber CHP, MHP kol kola” diye konuştu.

Nureddin Nebati, “Anlamadığım bir şey var. ‘Ben Kürtlerin temsilcisiyim’ diyen HDP gidiyor, CHP ile kol kola giriyor. CHP Kürtleri görmedi, ‘en iyi Kürt, ölü Kürttür’ demedi mi? Gelip hangi yüzle Kürtlerden oy isteyeceksiniz? Bunlara yol yok. Ey Kürt kardeşlerim, Siverekli kardeşlerim, ey Zaza kardeşlerim, bu ülkede Kürtleri de, Türkleri de, Arapları da kullananlara karşı biz dik duracağız” diye konuştu.

Tüm ülke vatandaşlarına olduğu gibi Kürtlere de AK Parti’nin sahip çıktığını vurgulayan Nebati, “Bu millete gerçekten hizmetkarız. Hizmet etmek için varız. Al işte, 11. seçimde geldik, adaylarımızla size hitap ediyoruz. Başımız dik, alnımız açık. Soymadık, soydurmadık, yolsuzluğa, arsızlığa, insanlık dışı muamelelere izin vermedik. Bu ülkede ‘en iyi Kürt ölü Kürt’ değil, yaşayan, birinci sınıf vatandaş olan Kürttür dedik elhamdülillah. Var mı ‘sen Kürtsün’ diye hakaret eden? Var mı bu gücü bulan? Artık yok elhamdülillah. Çünkü bu ülkede, Arapı, Türkü, Kürdü, Zazası, Alevisi, Sünnisi, herkes eşittir, birdir, birinci sınıf vatandaştır inşallah” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin AK Parti’den korktuğunu söyleyen Nebati, “7 Haziran geliyor, ey Siverek duy, biz burada işi bitirdik elhamdülillah. Bu muhalefet gerçekten korktu. ’Ne oluyor ya, bunlar tanıtıma gidiyor, her biri mitinge dönüşüyor’ diyor" dedi.

TAKSİM TARTIŞMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Taksim tartışmalarına da değinerek, Selahattin Demirtaş’ın, "Müslümanların Kabe’si Mekke, bizim Kabe’miz Taksim" sözünü eleştirdi. Taksim’de kan, yangın ve gözyaşı olduğunu kaydeden Nebati, “Müslümanların Kabe’si Mekke, bizim Kabe’miz Taksim diyorlar. Taksim’de yağma, çapulculuk, yangın, molotof kokteyli, kavga, gürültü, kan, gözyaşı var. Onların Kabe’si Taksim. Bizim Kabe’miz Mekke, Kardeşlik, dua, birlik, berberlik, aşk, Allah rızası, Allah’a kulluk var. Bizim Kabe’miz Mekke. Bizim önderimiz Medine’de yatıyor. Siz Taksim’de yangına, insanların ölmesine, biz barış, kardeşlik, birlik, beraberlik için koşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-parti-aday-tanitim-toplantisi-mitinge-donustu-41357