economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başbakan Davutoğlu Niğde'de

Başbakan Davutoğlu Niğde'de
A- A+ A

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Niğde mitinginde yaptığı konuşmasında, “Kimse Taksim’de yeni bir kaos çıkarmaya kalkmasın" diyerek, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yüklendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Niğde Hükümet Meydanı’nda eşi Sare Davutoğlu ile vatandaşları selamladı. Başbakan Davutoğlu yaptığı konuşmasına, “Niğde’de 3’te 3 istiyorum. İnşallah 7 Haziran akşamı bu Niğdeli kardeşinize bir hediye verin” diyerek başladı.

“Niğde’ye elim boş gelmedim. Kılıçdaroğlu gibi havada afaki laflar ile gelmedim. Kılıçdaroğlu bu meydanı görsün de Niğde ne demektir görsün” diyen Başbakan Davutoğlu, “Paralele, CHP’ye, HDP’ye MHP’ye pabuç bırakır mıyız? Herkes barış içinde nasıl bizi karşıladı. Yarın da gösteri yapmak isteyen kendilerine gösterilen yerde gösteri yapabilir. Kimse Taksim etrafında yeni bir kaos çıkarmaya kalkmasın. Sembolik olarak saygıda bulunacaklarsa tamam. Ama kaosa kesinlikle izin vermeyiz. Biz barış çağrısı yaptık" dedi.

Taksim meydanıyla Kabe’yi karşılaştıran Demirtaş’a yüklenen Davutoğlu, şunları söyledi:

"HDP’nin eş başkanı, özellikle Diyarbakırlı, Siirtli hemşehrilerim duysun diye söylüyorum, ‘Taksim de bizim için Kabe gibi kutsal’ diyor. Biz Kabe’ye laf söyletmeyiz. Ne inancı taşırsan taşı ama Kabe’ye şirk koşulmasına izin vermeyiz.

Bir müftüyü milletvekili adayı gösterdiler. Şimdi Kabe’ye şirk koşmanın hükmü nedir? Müftü efendi Selahattin Demirtaş’a ya bir ders versin ya da bize cevap versin. Bu Kürt Baası, Bir de Türk Baası var. Kabe bu milletin yüreğinde. Türk’ün de Kürt’ün de Sünni’sinin de, Alevi’sinin de. Demirtaş haddini bilecek. Bu millet iki yüzlülüğü affetmez. Doğu’da samimi Kürt vatandaşlarımızı kandırmak için müftü efendiyi vekil adayı göstereceksin. Batı’da Taksim’e çıkıp ‘Burası Kabe’dir bizim için diyeceksin’ gönlü Filistin aşkı ile yanan kardeşlerimize sesleniyor. ‘Kudüs nasıl kutsalsa’ diyor. Kudüs bizim için kutsaldır. Millet Kabe’nin adını duyunca ayağa kalkar, Kudüs’ün adını duyunca aşkla yola çıkar.”

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/basbakan-davutoglu-nigdede-16232
Etiketler: Niğde, Niğde Haberleri