economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:
A- A+ A

Kayseri ziyaretleri kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP’nin seçim vaatleri ile ilgili soruya, “Muhalefet partilerinin iktidar olma iddiası olmadığı için bunların kılavuzu Cem Uzan. Ülkeye hizmet etme yerine Cem Uzan tarzı siyaset ortaya konuluyor” dedi.

Yapılan ziyarette konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Bende öncelikle Mustafa Çelik beyi tebrik ediyorum. Kayseri Türkiye’nin ticaret ve sanayisinde öncü şehri. Bu ülkenin gelişmesine çok büyük kakı sağlıyor. Türkiye’nin dünyaya açılmasında Kayserililerin çok büyük rolü oluyor. Kayserililer girişimciler. Kayserililerin şehre olan tutkunluklarını tebrik ediyorum. Özellikle dünyanın neresinde olsun Kayserililer kendi şehirlerine yatırım ve hayırlar yapıyorlar. Kayseri bu konuda örnek gösterdiğimiz bir ilimiz. Kayseri’den çıkıp da Kayseri’yi unutmayan ve hayır yapanlara teşekkür ediyorum. Onlar bugünkü Kayserinin oluşmasına büyük katkı koydular” diye konuştu.

Bakan Işık CHP’nin seçim vaatleri ile ilgili soruya ise, “Muhalefet partilerinin iktidar olma iddiası olmadığı için bunların kılavuzu Cem Uzan. Cem Uzan 2002 yılında barajı aşmak için bir dizi vaatte bulundu. Cem Uzan ne barajı aştı ne de siyasette bulundu. Ülkeye hizmet etme yerine Cem Uzan tarzı siyaset ortaya konuluyor. CHP’nin ve MHP’nin iktidar olma şansı yok. Milletimiz bunu ciddiye almadığı gibi sanayicimizin de bunu ciddiye alacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

Işık ayrıca, “Bu ülke ölçüsüz vaatlerden çok çekti. Gökteki yıldızları vaat edipte ülkeyi nasıl krizlere soktuklarını gördük. Bu vaatleri yapacaklarsa kimse Haydar Baş’ın eline su dökemez. Türkiye’yi bir gezi tuzağına düşürmek istediler ama bu millet bu tuzağa düşmedi. Şimdi Türkiye’yi popilizm tuzağına düşürmeye çalışıyorlar. Milletimizin CHP’nin ve MHP’nin vaatlerini ciddiye almadıklarını biliyoruz. Dün muhalefet parti lideri Kayseri’deymiş. Kayserili kendisine bir mesaj vermiş. Kılıçdaroğlu’na ‘sen bize pahalı gelirsin biz seni alamayız’ demiş. Kayseri’de iktidar olamayan Türkiye’de iktidar olamaz. Kılıçdaroğlu’nun amacı koltuğunu tartışmaya açmamak. Kılıçdaroğlu’nun söylemleri tam demode söylemler. Kayseri Kılıçdaroğlu’nu ciddiye almadığını dünkü mitinginde gösterdi’’ dedi.

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/bilim-sanayi-ve-teknoloji-bakani-fikri-isik-59097