economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:
A- A+ A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri mitingini yağmur altında gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmasında, “Biz yeni eğitim sistemini iş garantili eğitim sistemi ile inşa edeceğiz. Hemen koro halinde imam hatip okullarını kapatacağımızı söylüyorlar. CHP hiçbir zaman din eğitimini yasaklamayacak. İmam Hatip okullarını kapatmayacak” diye konuştu.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu halka hizmet etmek bizim görevimizdir. Ben kendi ülkemin insanına güveniyorum. Size sözüm var. Siyaseti çirkinlikten arındıracağım. Temiz siyaset olacak. Siyasetçi namuslu olacak” dedi.

Kılıçdaroğlu, “13 yıldır yönetiyorlar. 6 milyon 200 bin işsiz bıraktılar. 17 milyon yoksul bıraktılar. 2 milyon Suriyeli bıraktılar. Suriyeli kardeşlerimizi de huzur içinde kendi ülkelerine göndereceğiz” diyerek şu şekilde konuştu:

Kayseriliyi seviyorum, sizin için çalışmak istiyorum. Temiz bir siyaseti başlatmak istiyorum. CHP iktidarında çıkaracağımız kanunlar temiz ahlak kanunları olacak.

Koşullar ne olursa olsun ülkemiz için çalışıyoruz. Huzurlu bir Türkiye istiyoruz. 17 milyon yoksul var. Türkiye’de yoksulluğu çözeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Çanakkale Savaşı’nın 100. yılındayız. 17 milyon yoksulumuz var. Onların umurunda değil. 13 yılda 17 milyon yoksul yarattılar. 6 milyon 200 bin işsizimiz var demiyorlar. Suriyeliler 5.5 milyar dolar para verdik demiyorlar. Yoksulluk var, işsizlik var ama bunu nasıl önleyeceğiz kaynak yok diyorlar. Bu ülke 21. yüzyılın Türkiye’si. Kaynak var, para var, çalışan insanımız var, gencimiz var. Bir eksiğimiz var o da aktif siyaset ve temiz siyaset. 7 Haziran’da güzel bir başlangıç yapalım. Huzurlu bir Türkiye, barış içinde yaşayan bir Türkiye.

Siyaset kavga yeri değil, siyaset halka hizmet yeridir. Kavga da istemiyoruz, ülkemizde huzur ve barış istiyoruz. Bunun için yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyacımız var. 7 Haziran’da yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyacımız var. Dünyanın en güzel coğrafyasındayız. Bu ülkeyi cennete dönüştürmek hepimizin elinde.”

13 yıldır iktidardalar Türkiye’nin hangi sorunun çözdüler? 7 Haziran’da yeni bir başlangıç yapacağız. Kamyoncular biliyorum K-1 belgesini biliyorum. Kamyoncuların Kayseri’de eylem yaptıklarını da biliyorum. Onların çay içtiği yere giden ve onları dinleyen tek genel başkan benim. Toplumun her kesimi ile ilgileniyorum.

Güzel bir mitingimiz oldu. Güzel bir başlangıç olacak. Kayseri ile umudum var. Türkiye’ye yönelik umudum var. Güzel bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Yaşanacak bir Türkiye olacak. 7 Haziran’da sandığa gidip oy verdiğiniz zaman barış içinde yaşayan bir Türkiye’ye merhaba diyeceksiniz.

Biz yeni eğitim sistemini iş garantili eğitim sistemi ile inşa edeceğiz. Hemen koro halinde imam hatip okullarını kapatacağımızı söylüyorlar. CHP hiçbir zaman din eğitimini yasaklamayacak. İmam Hatip okullarını kapatmayacak. İmam Hatip’i diyanet işlerini kuran CHP’dir. Ben isterim ki bütün imamlarımız sadece bir yabancı değil iki üç yabancı dil bilseler. Halkı daha iyi aydınlatsalar. Bizim bundan en ufak bir kuşkumuz yok. CHP iktidarında kimsenin etnik kimliğini siyasete malzeme yapmayacağız. Kimsenin inancını siyasete malzeme yapmayacağız. Kimsenin yaşam tarzını siyaset malzemesi yapmayacağız. Bizim inancımıza göre insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır.

Demokrasiyi getireceğiz. Özgürlüğü getireceğiz. 7 Haziran demokraside yeni bir sayfa, doğru siyaset anlayışında yeni bir sayfa açacağız. Aile sigortası gelecek. Hiçbir aile geliri 720 TL’nin altında olmayacak. 800 bin kişi taşeronda çalışıyor. Taşeronu tarihe gömeceğiz. Taşeron uygulaması olmayacak. Taşeronda çalışan işçileri kadroya alacağız. Hepsinin kadrolu hakları olacak. Ben bunu söyledim ya kaynağı nereden bulacaksın diyorlar. Taşeron işçisine parayı sen veriyorsun. Ben aradan köyle tüccarını çıkarıyorum.

Demokrasiyi getireceğiz, herkesin kazandığı bir Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız.”

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-46509