economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp Seçim Beyannamesi Açıklanıyor

Mhp Seçim Beyannamesi Açıklanıyor
A- A+ A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bizim dışımızdaki iddia sahibi tüm partiler eteğindeki taşı dökmüş, hepsi birbirinden pek farkı olmayan, birbirini aratmayan söz ve vaatlerini kamuoyuyla paylaşmıştır. MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda "MHP Seçim Beyannamesi"ni açıklıyor. Sözlerine "Umutların dip yaptığı bir dönemde, hayallerin kuruduğu bir süreçte, zulüm ve eziyetlerin zirveye çıktığı bir zamanda, milli varlığımıza yönelik saldırı ve tahammülsüzlüğün yoğunlaştığı bir eşikte, sosyal risklerin, siyasal hezimetlerin, ekonomik afetlerin her insanımızın boğazına çöktüğü bir buhran devrinde MHP cesaretiyle, ilkeli tutumuyla, çevik ve çabuk siyasi tavrıyla buradadır" diyerek başlayan Bahçeli, "MHP toplumsal onarım iddiasıyla huzurlu gelecek, milli, ahlaklı ve adaletli yönetim vaadiyle milletimizin huzurundadır. Biz bu aziz vatanı ağırlıklarından kurtarmaya talibiz. Biz bu güzel ülkeyi arsızın, kansızın, hırsızın, uğursuzun elinden kurtarmaya yeminliyiz. Biz bu necip milleti sorunlarından arındırmaya, dertlerinden çekip çıkarmaya azimliyiz. 46 yıllık kutlu ve şerefli mücadelemizi hep bir adım öteye taşımak için mücadele verdik, veriyoruz. Amacımız Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini sağlam esaslara bağlayarak, dünyada hak ettiği gelişmişlik ve kalkınmışlık seviyelerine çıkarmaktır. Arayışımız Türk milletini çağa yön verecek, bölgesel ve küresel kompozisyonu derinden etkileyecek yüksek bir mevkiye ulaştırmaktır. Soygunda ustalaşmış AKP’nin aşırdığı 2023 vizyonumuzun temelinde bunlar yatmaktadır" ifadelerini kullandı.

"TÜM PARTİLER ETEĞİNDEKİ TAŞI DÖKTÜ"

"Bizim dışımızdaki iddia sahibi tüm partiler eteğindeki taşı dökmüştü" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Hepsi birbirinden pek farkı olmayan, birbirini aratmayan söz ve vaatlerini kamuoyuyla paylaşmıştır. MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir. Bunu yaparken iki hususu önemle gözettik ve hesaba kattık. İlk olarak geçmiş yıllarda açıkladığımız hedef ve izleyeceğimiz politikalarımız özellikle siyasi kapkaççı AKP tarafından yüzsüzce çalınmıştır. Çünkü bunların işi gücü yürütmektir, çünkü bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söyleyecek sözü kalmamış AKP devamlı surette bizi kopya etmenin hevesindedir. AKP’nin nefesi çoktan tükenmiştir. İkinci olarak beyannameler açıklama sırasına girmişken teklif, tespit ve gelecekle ilgili düşüncelerimizin karambole gitmemesine, arada kaynamamasına azami dikkat ettik. Bu nedenle kimin neyi, nasıl ve hangi arka plana dayandırarak söyleyeceğini sabırla bekledik. Acele etmedik, telaş yapmadık, pişmiş aşa su katmadık. Daha önceki beyannamelerimizle geçmişteki söz ve önerilerimizle tutarlılığı bozmadan çizgimizi muhafaza ettik. 46 yılın tecrübesiyle hareket ettik. Uzman, donanımlı ve yetişmiş kadrolarımızı fedakarca çalışmalarıyla milletimiz için neler yapabileceğimizi, Türkiye’nin nasıl refaha ve rahata kavuşacağını geceli gündüzlü tartıştık, araştırdık ve hamdolsun sonuca bağladık."

"MHP HİÇ HAYAL TACİRLİĞİ YAPMADI"

MHP’nin yalnızca yapacaklarının sözünü veren dürüst ve gerçekçi bir millet eseri olduğunu dile getiren Bahçeli, "Sözümüz namus, ülkülerimiz varoluşumuzun ana çatısıdır. MHP hiçbir zaman ipe un sermemiş, suya yazı yazmamış, hayal ve umut tacirliği yapmamıştır. Neysek oyuz, ne dediysek onun yanında, arkasında ve izindeyiz. Biz sözlerini unutan, geçmişini gömlek gibi değiştiren ilkesizlere hiç benzemedik. Biz sabah söylediğini akşam olmadan yalanlayan, karakterini alavere ve dalare üzerine bina eden ikiyüzlülerden hiç olmadık. Geçmişimiz her şeyin canlı şahididir. Vatan ve millete adanmış ülkücü ömürler tertemiz bir maziden bedelini de peşin ödeyerek bugünlere gelmiştir. Sevdamız hep millet oldu, sevincimiz, üzüntümüz milletle bir oldu. Kalbimiz tıpkı bugünkü gibi her zaman Türkiye için attı" dedi.

"3 MAYIS’IN ANLAMLI BİR ZEMİNİ VAR"

Bahçeli, "Seçim beyannamemizi 3 Mayıs’ta milletimizle paylaşıyor olmamızın kendi içinde anlamlı, tutarlı ve tarihi bir zemini vardır. Bugün boşuna seçilmemiştir. Tam 71 yıl önce yani 3 Mayıs 1944’te Türk milliyetçileri geçtiğimiz 100 yıla adeta damga vurmuşlardır. Türkçülüğün bayraktarı olan kahramanlar samimiyet, inanç, irfan ve fedakarlık imtihanından hiç ödün vermeden alınlarının akıyla çıkmışlardır" diye konuştu.

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/mhp-secim-beyannamesi-aciklaniyor-46451
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri