economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Müezzinoğlu Tutuklanan Hakimle İlgili Konuştu

Müezzinoğlu Tutuklanan Hakimle İlgili Konuştu
A- A+ A

29. Asliye Ceza Mahkemesi eski Hakimi Metin Özçelik’in çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ben bir dahiliye uzmanı olarak safra kesesi ameliyatı yapsam kendimi tutuklu bulurum. Herkes işini yapacak” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Marmarabirlik Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eti. Müezzinoğlu, Hidayet Karaca ve Silivri’de tutuklu bulunan polislerin reddi hakim talebini kabul eden 29. Asliye Ceza Mahkemesi eski Hakimi Metin Özçelik’in tutuklanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Müezzinoğlu, “Ben dahiliye uzmanıyım. Bir dahiliye uzmanı olarak safra kesesi ameliyatı yaparsam kendimi tutuklu bulurum. Herkes işini yapacak. O ceza mahkemelerinde görülen davayı sulh mahkemeleri görüyorsa sıkıntı var demektir. Yani kendisini hem cerrah hem beyin cerrahı hem kardiyolog hem dahiliyeci hem çocukçu görme hakkı yok. Bu millete kim yanlış yapıyorsa cezasını çekecek. Kim doğru yapıyorsa da millet ona ödülünü verecek” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, milli iradenin, hak ve hukukunun korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Ülke olarak ödediğimiz ağır bedellerin arkasında ve özünde yatan tek bir neden var. Bugün birçok sorunumuz var ise bunun en büyük sebebi milli iradeye duyulmayan saygıdır. Milli iradenin korunmayan hukukudur. 60 darbesidir, 12 Mart muhtırasıdır, 80 darbesidir, 12 Şubat’tır. Milli iradeye kurulan tuzaklardır. Eşi baş örtülü olanın cumhurbaşkanı olamaması safsatasıdır. Milli iradenin karşısında duran güç odakları şunu bilmelidir ki milletten daha güçlü bir yapı asla söz konusu değildir” diye konuştu.

Zeytini sağlık açısından ana unsur olarak toplumsal algıya yerleştiremediklerini belirten Müezzinoğlu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olarak kamu spotu konusunda destek veririz. Üreticinin tüketim fazlasını değil, bireyin sağlığını merkeze alan ve sağlıklı yaşam sürmesine katkı sağlayacak en önemli unsurlardan biri olarak bunu çocukların algısına yerleştirirsek Sağlık Bakanı olarak ben avantajlı olurum” şeklinde konuştu.

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/muezzinoglu-tutuklanan-hakimle-ilgili-konustu-32933
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri