economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Oktay Vural'a Vatandaş Şoku

Oktay Vural'a Vatandaş Şoku
A- A+ A

Partisinin seçim çalışmalarını yürütmek üzere İzmir’de bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Adayı Oktay Vural, ülkenin yeni bir iktidara yelken açtığını söyledi. Toplantının ardından bir vatandaşın Diyarbakır doğumlu olan Vural’a yönelttiği “Esas memleketiniz neresi?” sorusu ve sözleri alanda şok etkisi oluşturdu.

MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Adayı Oktay Vural, İzmir’de partisinin diğer adaylarıyla birlikte açık hava toplantısı düzenledi. Karabağlar Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vural, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamesine değindi. “Milletimizin milli kimliğini, milli egemenliğini, milli kültürünü korumaya, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyenlere karşı milli ve üniter devleti, cumhuriyeti savunmaya kararlıyız” diyen Vural, “Seçim beyannamemiz, Türk milletinin tarihiyle, geçmişiyle, geleceğiyle birlikte umutla bakabileceği bir taahhüttür. Milletimizle birlikte milletimizin sorunlarını çözme noktasında emeklimizin, işçimizin, taşeronumuzun, atanamayan öğretmenlerin, asgari ücretlilerin, herkesin umudu olacağımızı ifade ettik” dedi.

“YSK GEREKLİ UYARILARI YAPMALI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı toplu açılışları eleştiren Vural, “Cumhurbaşkanı’nın görevi muhalefet partilerine çatmak değildir. Yüksek Seçim Kurulu, buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Özgürlük ve eşitlik ilkesinin yanında adil bir seçim yapılması konusunda tedbir almalısınız. Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı, toplu açılışları bahane ederek hem milletin parasıyla iktidar partisine oy istiyor hem de muhalefet partilerinin seçim beyannamelerini eleştirerek anayasal suç işliyor. Yüksek Seçim Kurulu gerekli uyarıları yapmalıdır” diye konuştu.

“DEVLET SÖZÜ VERDİK”

Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerinde yeni bir iktidara yelken açacağını savunan Vural, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ve Davutoğlu’nun artık milletimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. MHP olarak 3 Mayıs’ta milletimize verdiğimiz ‘devlet’ sözüyle birlikte inşallah 7 Haziran seçimleri bu belirsizliklerin ortadan kalktığı, geleceğe umutla bakabileceğimiz yeni bir siyaset anlayışının doğacağını görüyoruz. O bakımdan Sayın Cumhurbaşkanı bu makama daha fazla zarar vermekten vazgeç” dedi.

VURAL’A “MEMLEKET” SORUSU

Vural, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını alabileceğini söyledi. Bu sırada alanda bulunan bir vatandaşın “Memleket neresi?” sorusu üzerine Vural, biraz duraksadıktan sonra “İzmirliyim. Siz nerelisiniz?” cevabını verdi. Vatandaşın “Ben Afyon Dinarlı’yım. Memleketim sorulduğu zaman hemen cevap veririm” demesine sinirlenen Vural, “Diyarbakır doğumluyum. Nüfusum Siirt’te. Türk milliyetçisiyim” dedi. Aldığı bu yanıtlardan tatmin olmayan vatandaşın, “Esas memleketiniz neresi? MHP çizgisinden çıktı. Bıyıklarımızı kestirdiniz. MHP eskisi gibi değil. Kuvveti kalmadı. Biz rahmetli başbuğun MHP’sini beğeniyoruz. Haşhaşiler’den bahsettiniz, Amerika’daki adamdan bahsettiniz, Cumhurbaşkanı’na laf ettiniz, Başbakan’a laf ettiniz, HDP’ye laf ettiniz. Neden biz başbuğumuzdan konuşmuyoruz” demesi üzerine vatandaşa cevap veren Vural, “Siz çizgiden saptığınız için öyle görüyorsunuz. Siz çizginizi düzeltin. Bence en iyisi o olur. MHP 46 yıldır şerefli bir mücadele sürdürüyor” dedi. Vatandaş, partililer tarafından alandan uzaklaştırıldı.

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/oktay-vurala-vatandas-soku-28306
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri