economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Torun'a Somali'den Klipli Destek

Torun'a Somali'den Klipli Destek
A- A+ A

AK Parti Bursa milletvekili adayı Dr. Cemalettin Kani Torun, seçim ofisinde sosyal medya takipçileri ve seçmenlerle buluştu.

Haşim İşcan Caddesi üzerindeki seçim ofisinde düzenlenen kokteylde konuklarını ağırlayanCemalettin Kani Torun, takipçilerinin her geçen gün artan bu yoğun ilgisine teşekkür etti. Milletvekili adayıyla birebir görüşme imkanına sahip olan konuklar, Dr. Torun’a adaylık sürecinde başarılar dilerken, şikayet ve taleplerini yüz yüze aktarma imkanı tanınmasından dolayı organizasyon için teşekkür ettiler. Buluşmaya, Dr. Kani Torun’un Somali Büyükelçiliği sırasında burslandırıp ülkemize eğitim için yolladığı öğrenciler de katıldı.

Sosyal medya buluşmasında en büyük sürpriz, Türkiye’nin Somali eski Büyükelçisi Dr. Cemalettin Kani Torun’un Bursa’dan üçüncü sıra milletvekili adayı olmasına sevinen Somalililer tarafından yapılan klipli destek oldu. Torun’a desteklerini sunmak için seçim şarkısı hazırlayan Somalililer, şarkının klibinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın başbakan olduğu dönemde Somali’ye yaptığı ziyarete ve Torun tarafından gerçekleştirilen hizmetlere yer verdi.

Sözleri Cabdi-dhuux Yuusuf Xasan ve Abdikariin Farah tarafından yazılan, Somalili tanınmış şarkıcılar Asho Kiin Elmi Hashi ve Abdi Ahmed Heelo tarafından seslendirilen seçim şarkısında, Türkiye’nin Somali’de yaptığı insani yardım ve kalkınma yatırımlarını da konu edildi.

http://www.aygazete.com/siyaset-haberleri/toruna-somaliden-klipli-destek-11222
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri