economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Futbolda Şiddet Dinmiyor

Futbolda Şiddet Dinmiyor
A- A+ A

Spor Toto 2. Lig’de Tokatspor ile Turgutluspor arasında oynanan karşılaşmanın ardından yaşanan olaylarda Tokatspor takım otobüsü taş yağmuruna tutuldu.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Tokatspor, Manisa deplasmanında hafta sonu Turgutluspor ile karşılaştı. Ligde kalma mücadelesi veren Turgutluspor, Tokatspor’un 2-1’lik galibiyeti sonrasında Spor Toto 3. Lig’e düştü. Maç öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda ise 2’si polis 6 kişi yaralandı. Kafile sabah saatlerinde Tokat’a gelirken, otobüs şoförü Hasan Orhansoy, maça girişte yaşadıkları saldırıyı anlattı. Sporcuların otobüsten inerek saha girdikleri esnada saldırıya uğradıklarını ifade eden Orhansoy, “Otobüs durmuş vaziyetteydi. Tam kafile otobüsten inerken taş yağmuruna tutuldu. Şoför mahallinin sol tarafındaki cam kırıldı. O anda direksiyon başından ayrılarak kendimi korudum. Önlem aldıktan sonra sporcular sahaya girebildi. Canımızı zor kurtardık. Futbolda yaşanmayacak şeyler yaşadık. Sanki maça değil de savaşa gittik” dedi.

“FENERBAHÇE OTOBÜSÜNE KURŞUNLU, TOKATSPOR’A TAŞLI SALDIRI”

Fenerbahçe otobüsüne kurşunla Tokatspor otobüsüne ise taşla saldırıldığını ifade eden Orhansoy, “O taşlardan birisi bana isabet etseydi daha kötü şeyler yaşanabilirdi. Allah’tan otobüs hareket halinde değildi” diye konuştu.

Takım kaptanı Evren Kilerci, yaşadıkları saldırı anını anlatarak, “Kapıyı kilitlediler, üzerimize saldırdılar. Bu bizi daha da hırslandırdı ve istediğimizi aldık. Maça gelerek destek veren taraftarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YILAR: “OTOBÜS HAREKET HALİNDE OLSA VAHİM SONUÇLAR YAŞANABİLİRDİ”

Tokatspor Kulübü Başkanı Emin Yılar ise Turgutlu’da adeta maçtan değil savaştan çıkmış gibi hissettiklerini ifade ederek, “Takım otobüsü stadyuma girdiğinde saldırıya uğradı. Yöneticimiz İsmail bey başına gelen taşla yaralandı. Mehmet hocamıza, Samet ve Aytunç’a saldıranlar oldu. Bunlar futbola yakışacak pozisyonlar değil. Biz serinkanlılığımızı ortaya koyduk. Sonuç itibariyle biz maçı almayı başarırken, Turgutluspor küme düştü” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin de benzer bir saldırıya maruz kaldığını hatırlatan Yılar, şöyle konuştu:

“Fenerbahçe bizlerden daha kötü bir saldırı yaşadı. Artık buna gerek federasyon gerekse emniyet güçlerinin önlem alması lazım. Otobüsün taşlanacağı ile ilgili bizlere bilgi gelmişti, biz güvenlik önlemi alınması için ilgili birimleri uyardık. Orada başıboşluk yaşandı ve bu tarz vahim bir olay oldu. Otobüs hareket halinde olsaydı daha vahim sonuçlar yaşanabilirdi.”

http://www.aygazete.com/spor-haberleri/futbolda-siddet-dinmiyor-84099
Etiketler: Tokat, Tokat Haberleri