economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Milli Antrenör Dünyanın Zirvesinde

Milli Antrenör Dünyanın Zirvesinde
A- A+ A

Türkiye Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, dünyada 2014 yılının en iyi erkek antrenörü seçildi.

Dünyanın en çok takip edilen tekvando sitelerinden olan MasTKD’nin 2014 yılının en iyilerini belirlemek için düzenlediği ankette Ali Şahin, yılın en iyi erkek antrenörü seçildi. Yaklaşık 52 bin kişinin oy kullandığı ankette, Ali Şahin kategorisinde yüzde 23’lük oy oranıyla ilk sırada yer aldı. İkinci sırayı yüzde 22’lik oy oranıyla Meksika Milli Takımı’nın Güney Koreli antrenörü Bang In Young alırken, yüzde 18’lik oy oranıyla Rusya Milli Takımı’nın antrenörü Stanislav Khan ise 3. sırada yer aldı. Sitede, Ali Şahin’in başarısıyla ilgili, ‘Türk teknik adamın yıllardır istikrarlı bir şekilde kazandığı başarılarla bu ödüle layık görülmesi hiç kimseyi şaşırtmadı’ yorumu yapıldı.

Düzenlenen ankette en iyi bayan sporcu İspanya’dan Eva Calvo Gomez, en iyi erkek sporcu Man Adası’ndan Aaron Cook, en iyi bayan antrenör Fransa’dan Myriam Baverel, en iyi bayan takımı Fransa, en iyi erkek takımı Meksika seçilirken, en iyi bayan hakem ödülüne Libya’dan Julie Dib, en iyi erkek hakem ödülüne ise Avustralya’dan Maher Magableh layık görüldü.

“BAŞARILARIMIZI ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Dünyanın en iyi antrenörü seçilen Ali Şahin, 2012 yılında zirve yapan Türk tekvandosunun başarılarını arttırarak devam ettirmeyi hedeflediklerini söyledi. Başarılı teknik adam, “Uzun yıllar süren planlı çalışmamızın karşılığını 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda 1 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak almıştık. Şimdi bu başarıları korumak ve daha ileriye götürmek istiyoruz. 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları için süre azalıyor. Bu doğrultuda 2015 yılını en iyi şekilde değerlendirerek, ülkemizi en iyi şekilde temsile devam etmek istiyoruz” dedi.

http://www.aygazete.com/spor-haberleri/milli-antrenor-dunyanin-zirvesinde-83087