economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Recep Bölükbaşı: “Bursaspor'un Tozlanmış Markasını Parlattık”

Recep Bölükbaşı: “Bursaspor'un Tozlanmış Markasını Parlattık”
A- A+ A

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, yeşil-beyazlı takımı İstanbul’a uğurladıktan sonra yaptığı açıklamada, Kasımpaşa maçının yanı sıra Bursaspor’la ilgili projelerinden de bahsetti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında Kasımpaşa ile oynanacak olan maç için yeşil-beyazlı kafileyi İstanbul’a uğurladıktan sonra açıklamalarda bulundu. Bölükbaşı, “Spor Toto Süper Lig’de oynanacak 6 maç kaldı. Yarın oynanacak olan Kasımpaşa mücadelesinden de Bursaspor üç puanı alacak güce sahip. Takımımıza öncelikle hayırlı yolculuklar diliyorum. Futbolcularımızın hepsiyle görüştük. Bu maçla birlikte 6 maçımız kaldı. Kasımpaşa iyi bir takım. Biz sıralamadaki yerimizi muhafaza etmek istiyoruz. Her zaman söylediğim bir şey var. Hocamıza, teknik heyetimize ve futbolcularımıza güveniyoruz. Güvenmeye de devam ediyoruz. Biz içeride ve dışarıda sürekli hücum futbolu oynuyoruz. Bu nedenle en fazla gol atan takımız. Ben galibiyet bekliyorum. Bunu yapabilecek güçteyiz. İnşallah az kaldı. Ligi iyi bir sıralamada bitiririz. Öncelikle Allah sakatlıktan korusun. Ümit ediyorum ki takımımız İstanbul’dan 3 puan ile dönecektir. Ligi ilk dört içinde bitirirsek Avrupa kupalarına katılma fırsatımız olur. Bu çocuklar buraya kadar getirdiler. Bütün Bursa’yı mutlu ettiler. Kupa rövanşında tüm kalbimle inanıyorum biz turu atlarız. Buradaki karşılaşmada taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum, hepsi geldiler. Aşırı motivasyon oldu. Takımımız orada biraz daha rahat olacaktır. Bursa’yı yeniden sevince boğacaklardır. Biz görevimizi yapmaya çalışıyoruz” dedi

"BURSASPOR’UN TOZLANMIŞ MARKASINI PARLATTIK"

Bu sezon Bursaspor’un çok iyi bir performans gösterdiğini ve A Milli Takıma 6 futbolcu vererek Bursa halkına büyük bir gurur yaşattıklarını belirten Recep Bölükbaşı, “İnşallah yeni sezonda çok daha güçlenerek güzel şeyler yapmak arzusundayız. Geldiğimizde camiada motivasyon kaybı olmuştu. Bursaspor’un markası biraz tozlanmıştı. Onu parlattığımıza inanıyoruz. Türkiye’de bir Bursaspor gerçeği var. Tüm takımların da saygı duyduğu, ürktüğü bir Bursaspor var. Ligin en çok gol atan takımı. Milli Takıma 6 futbolcu veren bir Bursaspor var. İnşallah sezon sonuna kadar sıralamadaki yerimizi koruruz” ifadelerini kullandı.

"USTALIK DEVRİNDEYİZ"

“Önümüzde kongre süreci var. Başka adaylar da var. Ben onlara da başarılar diliyorum” diyen Bölükbaşı, “Ama biz yolumuza devam etmek istiyoruz. Ara vermek istemiyoruz. Bunun kararını verecek olan Genel Kurul üyeleridir. Hepsine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. En iyi kararı vereceklerinden şüphemiz yok. Artık bizim istikrara ihtiyacımız var. Bursaspor deneme tahtası değil. Gerçekten iyi şeyler yapılması lazım. Bursa bunu hak ediyor. Üç milyon nüfusu aştık. Bursa’nın bütünleşmesi yavaş yavaş oluyor. Daha da iyi olacak. Ama tecrübesiz, maceracı olunmaması lazım. Biliyorsunuz 7 sene İbrahim Bey ile çıraklık eğitimi gördüm. Bu dönemde de kalfalık eğitimi gördüm. Şu anda bizim ustalık devrimiz. Bu devirde de 11 ayda yaptıklarımız herkesin malumu. Kurumsallaşan bir Bursaspor. Tesislerde atağa geçen bir Bursaspor. Türkiye’de prestij kazanmış bir Bursaspor. Bunu daha da ileriye götürmemiz gerekiyor. Bunu da yapabilecek kapasitedeyiz. İnşallah seçimde Genel Kurulumuzun teveccühü devam eder. Onlara ne söz verdiysek şimdiye kadar yerine getirdik. Daha iyilerini yapacağız” şeklinde konuştu.

"BÖLÜNME KAOUSUNU YAŞAMAMALIYIZ"

Geçen dönemlerde 5 adaylı kongreler olduğunu ve camianın 5’e bölündüğünü vurgulayan Bölükbaşı, “Onu toparlamak çok zorlu oldu. Şu anda birlik ve bütünlük içerisindeyiz. Ben buradan istirham ediyorum. Tek bir başkan adayına odaklansınlar. Bu ben olmayabilirim. Eğer güçlü bir Bursaspor isteniyorsa, ne kongre üyeleri bölünsün ne taraftar ne de camia bölünsün. Bir aday alsın tüm oyları. Öteki türlü bölünme olduğunda geçtiğimiz yıl gibi çok kötü olur ve Bursaspor’a zarar veririz. Bu bir yıl içerisinde kötü Bursaspor’u toparlamak bize düştü. Rabbimin yardımıyla bu işi camiamızla birlikte yaptık. İnşallah sağduyulu düşünülür” sözlerini kullandı.

"HAYATIM BOYUNCA YARIM BIRAKTIĞIM İŞ OLMADI"

“Daha önceki yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Bölükbaşı, “Yarım kalan işlerimiz var. Hayatım boyunca yarım bıraktığım iş olmadı. Bu yüzden bu işlerin tamamlanması lazım. Bursaspor artık ayağa kalktı ve koşuyor. Hızla giden bir arabayı düşünün eğer frene basılırsa tekrar diğer takımlarla rekabet şansı azalır. Geriye düşer. O yüzden ben istirham ediyorum. O yüzden istikrar adına tekrar bizim devam etmemiz konusunda onlardan talep ediyorum. Seni beğenmiyorum diyebilirler. Saygıyla karşılarım. O zaman tek bir adayda oylar bütünleşsin ki geçtiğimiz dönemlerde yaşadığımız kaosu yaşamayalım. Bunu bir Bursaspor taraftarı olarak ben istemiyorum. Diğer arkadaşlarımızın da istediğini düşünmüyorum. Tek aday üzerinde birleşsinler. Güçlü bir Bursaspor çıksın kongreden. Benim başkan olup olmamam önemli değil. Başka bir aday da olabilir. Biz çok çalıştık. Çalışmaya devam ediyoruz. Ben hayal dediğim şeyleri hep gerçekleştirdim. Hayalim de üst üste 3 yıl şampiyonluk ve Avrupa’da final oynamak. Herkes bütün olursa bu kentin yapamayacağı hiçbir şey yok. Altyapımız iyi, sanayimiz iyi. Belediye Başkanlarımız tüm bürokratlar Bursaspor’un yanında. Buraya gelecek olan insanın çok çalışması lazım. Biz onun bilincinde olduğumuz için başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Şu anda özlenen Bursaspor’u meydana getirdik. Yeterli değil. Daha iyi olması lazım. Bunun içinde ben tekrar teveccüh bekliyorum” dedi.

http://www.aygazete.com/spor-haberleri/recep-bolukbasi-bursasporun-tozlanmis-markasini-parlattik-20950
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri