economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Alev Alan Minibüsten Sıçrayan Kıvılcım Evi Kül Etti

Alev Alan Minibüsten Sıçrayan Kıvılcım Evi Kül Etti
A- A+ A

Çorum’un Kargı ilçesine bağlı Hacıhamza köyünde yanan bir minibüsten sıçrayan kıvılcımların etrafa sıçraması sonucu bir ev yanarak kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Hacıhamza köyünde Fahri Aydı’na ait evin bahçesinde bulunan minibüsün elektrik aksamındaki arızadan dolayı yangın çıktı. Kısa sürede bahçe büyüyen yangın Aydı’ya ait evin önce çatı, sonra da mutfak bölümüne sıçradı. Yangın sırasında evde bulunan Fahri Aydı’nın alevleri kısa sürede fark ederek mutfak tüpünü dışarı atması olası bir faciayı engelledi.

Köylülerin ihbarı üzerine köye Kargı Belediyesine ait çok sayıda itfaiye ve jandarma ekibi sevk edildi. Olayı duyan Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Kargı Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Taner ve İl Genel Meclis Üyesi Mesut Turel’le birlikte olay yerine gelerek itfaiye ekiplerinden yangınla ilgili bilgi aldı.

Vatandaşların da yardımıyla yaklaşık iki saatlik çalışmanın ardından yangın müdahale altına alındı. Yangında ev ve minibüs kullanılamaz hale geldi.

Jandarma’nın yangınla ilgili başlattığı inceleme sürüyor.

http://www.aygazete.com/yasam-haberleri/alev-alan-minibusten-sicrayan-kivilcim-evi-kul-etti-54647
Etiketler: Çorum, Çorum Haberleri