economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Balıkesir'de Öğretim Üyesi Taciz İddiasını Yalanladı

Balıkesir'de Öğretim Üyesi Taciz İddiasını Yalanladı
A- A+ A

Balıkesir’de, hakkında çıkan taciz iddiasını yalanlayan öğretim üyesi, kendisiyle ilgili karalama kampanyası başlatıldığını iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde ulusal basında kendisi hakkında çıkan taciz iddialarıyla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Bandırma Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Niyazi Özker, iddiaların yalan olduğunu ve yapılan haberle itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını söyledi.

Taciz suçlamasıyla mahkemeden 6 ay ceza aldığı iddialarını yalanlayan Niyazi Özker, “Öğrenciler tarafından yapılan suç duyurusunda taciz iddiası yoktur. Bu suç duyurusunda, öğrencilerin sınav kağıtlarıyla alakalı bir iddia vardı. Hakkımda açılan görevi kötüye kullanma iddiasıyla ilgili davada, mahkeme, şahsıma 5 ay idari hüküm verdi. Ama bu ceza ertelendi ve sicilime bile işlemedi. Bu davaya da itiraz edilmiştir. Adalet yerini bulacak ve gerçekler ortaya çıkacaktır. Böylesine iğrenç bir iftira ve karalama çalışmaları karşısında sorumlular yargıya hesap vereceklerdir. Sorumlular ile ilgili mahkemeye başvurdum” dedi.

http://www.aygazete.com/yasam-haberleri/balikesirde-ogretim-uyesi-taciz-iddiasini-yalanladi-98735