economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çaldıkları Yarış Motorunu Çalıştıramayınca Bırakıp Kaçtılar

Çaldıkları Yarış Motorunu Çalıştıramayınca Bırakıp Kaçtılar
A- A+ A

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir üniversite öğrencisine ait yarış motorunu evinin önünde çalan hırsızlar, motosikleti çalıştıramayınca bir sokak öteye bırakıp kaçtı.

Olay, dün gece saatlerinde Ereğli ilçesine bağlı Orhanlar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, gece 22.00 sıralarında evine gelen üniversite öğrencisi Özkan Altemur Ölmez (20) motosikletini kapının önüne bıraktı. Sabah kalktığında motosikletinin yerinde olmadığını gören Ölmez, polis karakoluna giderek şikayette bulundu. Bu sırada gelen bir ihbarı değerlendiren polis, üniversite öğrencisinin çalınan motosikletini evinin bir sokak ötesinde terk edilmiş halde buldu. Yapılan incelemede hırsızların motosikleti vurdurarak çalıştırmak istediği ancak başarılı olamayınca bırakıp kaçtıkları anlaşıldı.

Motosiklet sporcusu olduğunu ve büyük emekler vererek motosikletini satın aldığını belirten Ölmez, polislere teşekkür etti. Ölmez, gazetecilere yaptığı açıklamada “Dün gece 22.00 civarında eve gittiğimde motorum kapının önündeydi. Sabah uyandığımda motorum çalınmıştı. Biz de bunun üzerine karakola gittik ve ifade verdik. İfade verirken de motorumu buldular. Kendim motosiklet sporcusuyum. Yaşadığım semtte böyle bir durumun yaşanması beni gerçekten çok üzdü. Motorumu biraz zorlanarak aldım. Kendi imkanlarımla bir yerlere gelmeye çalıştım. Motoru kendim birleştirdim, bir sürü emeğim var. Motordan daha çok verdiğim emeklere üzüldüm. Parçalanmadan bulunduğu için çok mutlu oldum” dedi.

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme ekipleri motosikletin üzerinde parmak izi örnekleri alırken, çevredeki güvenlik kameralarını da toplayıp incelemeye başladı.

Polis ekipleri hırsızları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

http://www.aygazete.com/yasam-haberleri/caldiklari-yaris-motorunu-calistiramayinca-birakip-kactilar-61762