economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gaziantep'te Kar Maskeli Soygun Girişimi

Gaziantep'te Kar Maskeli Soygun Girişimi
A- A+ A

Gaziantep’te gece yarısı bir akaryakıt istasyonuna soyguna gelen kar maskeli iki kişi ile çalışanlar arasında yaşanan boğuşma kameralara yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, gece saat 01.00 sıralarında Gaziantep Merkezde bulunan bir akaryakıt istasyonuna gelen yüzü maskeli iki kişi benzin istasyonunu soyma istedi. Ellerindeki pala ve bıçakla para isteyen soyguncular ile çalışanlar arasında arbede yaşandı. Elinde bıçak olan yüzü kar maskeli bir şahsın içeri girdiğini gören petrol istasyonu çalışanı oturduğu yerden kalkarak eline aldığı sandalye ile kendisine saldıran soyguncuya karşı koymaya çalıştı.

Kısa süreli boğuşmanın ardından yüzü maskeli ikinci bir kişi daha içeri girdi. İkinci soyguncuya ise bağrışları duyup petrol istasyonunun arka kısmından çıkan diğer çalışan müdahale etti. Eline aldığı süpürge sapıyla soyguncuya vuran çalışan, boğuşma esnasında soyguncunun yüzündeki kar maskesini çıkardı. İkinci soyguncu başına aldığı darbeler sonrası geldiği kapıdan kaçarken petrol istasyonu çalışanı elindeki süpürge sapıyla diğer soyguncunun kafasına vurmaya başladı. Kafasına darbe alan diğer soyguncu da geldiği gibi olay yerinde uzaklaşarak kaçtı. Olayda petrol istasyonu çalışanları Mehmet Ali G. ile İsrafil K. ellerine ve yüzlerine gelen bıçak darbeleriyle yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulansla Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken kaçan soyguncuların da başlarına aldıkları darbeler sonucu yaralandıkları iddia edildi. Olay yerine gelen polisler çevrede ve güvenlik kameralarında inceleme yaparken kaçan soyguncuların yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

http://www.aygazete.com/yasam-haberleri/gaziantepte-kar-maskeli-soygun-girisimi-18358