economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

(Özel Haber) 2 Çuval Kaçak Sigarayla Ankara Garı'nda Yakalandı

(Özel Haber) 2 Çuval Kaçak Sigarayla Ankara Garı'nda Yakalandı
A- A+ A

Ankara Garı’nda sivil polislerin düzenlediği operasyonla bir kişi 2 çuval kaçak sigarayla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Altındağ sivil polis ekipleri bir kişinin Siirt ile Ankara arasında sefer yapan Kurtalan Ekspresi treniyle Ankara’ya kaçak sigara getirdiği ihbarını aldı. Bunun üzerine sivil ekipler, Ankara Garı’nda treni beklemeye başladı. Tren saat 11.55’de Ankara Garı’ndaki 2 numaralı perona geldi. Paketler almak için trenin yük vagonuna yönelen Şehmus T., kendisine yönelik operasyonu anlayınca paketlerin olduğu vagona yönelmekten vazgeçti.

YAKALANMAMAK İÇİN PAKETLERİ ALMAKTAN VAZGEÇTİ

Polisler, çuvalların sahibini ararken trendeki bir görevli kaçak sigaraların olduğu iki çuvalın sahibini polis ekiplerine gösterdi. Görevlinin gösterdiği kişinin yanına giden polisler, kişinin kimlik ve bilet kontrollerini yaptı. Ekipler kendilerine gelen ihbardaki kişinin oturduğu koltuk numarasıyla bilet kontrolünü yaptıkları kişinin aynı kişi olduğunu anlayınca Şehmus T.’yi gözaltına aldı.

Polis ekipleri çuvalların yanına götürdüğü Şehmus T.’ye paketleri taşımak için kendisine yardımcı olmaya gelen birilerinin olup olmadığını sordu. Olumsuz yanıt alan polisler, bu kez ‘Bu çuvalları nasıl taşıyacaksın?’ diye sordu. Şehmus T., bu soruya da “Bu benim işim. İstanbul’a götürecektim” yanıtını verdi. Sivil ekipler daha sonra iki çuval kaçak sigarayla birlikte Şehmus T.’yi sorgulamak için emniyete götürdü.

http://www.aygazete.com/yasam-haberleri/ozel-haber-2-cuval-kacak-sigarayla-ankara-garinda-yakalandi-64387
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri