economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Zap Suyundan Beş Ceset Çıkarıldı

Zap Suyundan Beş Ceset Çıkarıldı
A- A+ A

Hakkari’de, Zap suyuna yuvarlanan araçtaki beş kişinin cesedi çıkartıldı. Dün saat 06.00 sıralarında Hakkâri-Taşbaşı köyünden il merkezine hareket eden M.E. isimli şahsın idaresindeki araç, bilinmeyen bir nedenle Vali Erdoğan Gürbüz çeşmesi yakınlarında Zap suyuna düşerek kayboldu. Jandarma, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi, 122 Afet ve Acil Durum (AFAD) ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü, belediye itfaiye ekibi, il jandarma Komutanlığı ekipleri, Van İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı arama kurtarma timleri ile Van AFAD Müdürlüğünden gelen 10 kişilik ekip, VEDAŞ ekipleri ile vatandaşlar arama kurtarma çalışmaları başlattı.

ZAP SUYUNA KAPILAN ARAÇ SABAH SAATLERİNDE BULUNDU

Zap suyuna kapılan pikap sabah saatlerinde AFAD ve beraberindeki ekiplerin çalışmaları sonucu bulundu. Van İl Emniyet Müdürlüğü su altı arama kurtarma timleri azgın Zap suyuna girerek aracı vince bağlayarak kenara çekti. Araçta Abdulmecit Ercak, A. Kerim Duman, H. Hamit Arar, Ali Doğan ve eşi Feyziye Doğan’ın cesetleri sıkıştığı yerden çıkarıldı. Cesetler kaza yerine gelen ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

AFAD ekipleri, suya giremedikleri için vinçlere çıkarak Zap suyunu şişleyerek böylece araca ulaştıklarını belirtti. Yüzlerce kişi ise arama kurtarma çalışmalarını yerinde izledi. Çalışmaları Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu, Nurullah Çiftçi, HDP milletvekili adayları, HDP, DBP eş başkanları ve yüzlerce vatandaş takip etti. Jandarma ve polis, Zap suyu kenarında yoğun güvenlik önlemi aldı.

http://www.aygazete.com/yasam-haberleri/zap-suyundan-bes-ceset-cikarildi-96801