economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çanakkale 8.Uluslararası Öğrenci Buluşmasına Hazırlanıyor

Çanakkale 8.Uluslararası Öğrenci Buluşmasına Hazırlanıyor
A- A+ A

Bu yıl Türkiye organizasyonunu Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) birlikte gerçekleştirecek olan, Çanakkale’de ise Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği (CUODER) tarafından organize edilen 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrencilerin hazırlıklarını sürdürdüğü Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. Türkiye’de 33 şehirde yapılacak olan Uluslararası Öğrenci Buluşmalarını, misafir öğrencilerin yerel kıyafetleri ile ülkelerini tanıttığı, yerel şarkıların ve dansların sunulduğu, ülke eşyalarının bulunduğu stantların kurulduğu kültürel bir etkinlik olarak tanımlayan Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, Dünyada kardeşlik ve hoşgörü ortamının yaygınlaşmasında, farklı dil, din, renk ve kültürlere saygılı olma kültürünün yaygınlaşmasında önemli bir rolü olduğunu ifade etti. Arıcan, "İçinde yaşadığımız dünyada bu kavramların ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşıyoruz. Bu Uluslararası Öğrenci Buluşmaları bizlere tüm dünya gençleri ile bu duyguları paylaşma ve yaşama fırsatı verecek. Farklı coğrafyalardan Çanakkale’ye gelip öğrenim gören dünya gençleri sizleri bu güzel etkilikte görmek istiyor” dedi.

9- 10 Mayıs 2015 tarihlerinde Halk Bahçesinde yapılacak olan buluşmada 26 ülke standı kurulacak ve yaklaşık 35 ülke tanıma fırsatı sunacak. Buluşma iki gün boyunca açık olacak stantları isteyen herkes gezebilecek. Sahne gösterilerinin de yapılacağı 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması açılışı ise 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 14.00’da yapılacak.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/çanakkale-haberleri/canakkale-8uluslararasi-ogrenci-bulusmasina-hazirlaniyor-58670