economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Güvenç: “Çözüm Süreciyle Yatırımlar Artacak”

Güvenç: “Çözüm Süreciyle Yatırımlar Artacak”
A- A+ A

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, çözüm sürecini değerlendirdi.

Başkan Güvenç, bir otelde düzenlenen Gazeteciler Konfederasyonu 3. Başkanlık Kurulu’na katıldı. Güvenç, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin son 12 yılda her alanda ciddi mesafe aldığını söyledi.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapıldığını vurgulayan Başkan Güvenç, bölgenin bu yatırımları uzun yıllar beklediğini belirtti.

Çözüm süreci ile bu yatırımların daha çok artacağını aktaran Güvenç, şöyle konuştu:

"2002’den önceki Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman’ı, Siirt’i aynı altyapı ile bıraksaydınız bugüne çıkamazdık. Karayolları bölge müdürümüz diyor ki 2019’da karayolu ile Viranşehir’e kendi arabamla gitmeye utanıyordum çünkü yol delik deşik. Bugün o yollar çok güzel olmuş. Ama Viranşehir’in en ücra köşesindeki köy sakinleri yapılan bu yolları tamamlayıcı görmüyor. 15 yıl önce stabilize yol yapıldığı zaman Allah razı olsun beyim diyen, gelen devlet adamına kurban kesenler bugün asfalt yol yoksa belediye başkanının yakasına yapışıyor. Bunları bu yolları asfalt yapmasaydık bu hizmetleri götürmeseydik nasıl konuşurduk çözüm sürecini. GAP Havaalanı’nı yapmasaydınız Batman’a hizmetler götürmeseydiniz kimle neyi konuşacaktınız? 32 milyarı harcamasaydınız Urfa’ya, Suruç Tünelleri’ni açmasaydınız nasıl oralara gidecektik. Tüm bu hizmetler beraberine çözüm sürecini getirdi."

Toplantıya Güvenç’in yanı sıra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Abdülkerim Gök, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mazhar Bağlı, merkez ilçe belediye başkanları, gazeteciler ve davetliler katıldı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/şanlıurfa-haberleri/guvenc-cozum-sureciyle-yatirimlar-artacak-69027