economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

23 Nisan Spor Etkinlikleri

23 Nisan Spor Etkinlikleri
A- A+ A

Judo Federasyonu İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına Judo müsabakaları gerçekleştirildi. Adana karması şampiyon oldu.

Judo Federasyonu İl Temsilcisi Celal Cezayir Çiçek, Asım Savaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara yaklaşık 400 sporcunun katıldığını söyledi.

Müsabakalara yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Çiçek, “Başta Azerbaycan, Nahcivan,Karabağ,Mersin,Niğde, Gaziantep ,Kahramanmaraş,Konya ve Seydişehir’den kentimize gelen tüm sporcu ve antrenörler müsabakadan mutlu ayrıldılar. Bu müsabakaların hazırlanması ve diğer konularda destek veren Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye teşekkür ederim” diye konuştu.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, tüm spor branşlarında olduğu gibi judo sporuna da küçük yaşlarda başlamanın önemini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Okullarda başarılı öğrencileri bünyemizde çalışan alanında uzman antrenörlerimizce kulüplere kazandırıyoruz. Buralardan çıkacak genç yeteneklerin tespit edilip iyi değerlendirilmesi halinde Türk sporuna önemli yıldızlar kazandırılacak. Bu yıldız sporcuların disiplinli çalışmaları halinde ileride milli formayla ilimize gurur yaşatacağına inanıyoruz tüm sporcu yönetici, antrenörlere başarılar diliyorum."

Gerçekleştirilen müsabakalar sonunda dereceye giren takımların isimleri şu şekilde:

Adana, Mersin, Azerbaycan, Konya (Seydişehir)

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/23-nisan-spor-etkinlikleri-59983
Etiketler: Adana, Adana Haberleri