economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp'li Yılmaz: “Her Türlü Tahribatı Onaracağız”

Mhp'li Yılmaz: “Her Türlü Tahribatı Onaracağız”
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, ‘Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek’ adıyla hazırlayıp, kamuoyuna sundukları seçim beyannamesinin toplumun her kesiminde büyük kabul gördüğünü belirtip, “7 Haziran’da milletimizin desteğini alıp, AKP’nin devletin kurumları, milli ve manevi değerler ile vatandaşlarımızın üzerinde oluşturduğu her türlü tahribatı onaracağız” dedi.

Seyfettin Yılmaz, MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin Kaya, Milletvekili Adayı İsa Ayanoğlu ve ilçe teşkilatı yöneticileriyle Yeşilevler, Bahçelievler ve Demetevler mahallelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu, vatandaşlarla iç içe oldu.

Uğradığı iş yerlerinde esnafın sıcak ilgisiyle karşılaşan Seyfettin Yılmaz, tokalaşıp, kucaklaştığı vatandaşların “MHP’ye hep destek, tam destek” sözleriyle moral yükseltti. Ziyaretlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek’ adıyla kamuoyu ile paylaştığı seçim beyannamesi sohbetlerin ana konusu oldu. Vatandaşlar, MHP’nin seçim beyannamesinde öne çıkan vaatlerin gerçekçi ve toplumun yaralarını saracak nitelikte olduğunu belirtip, 7 Haziran’da ‘evet’ mührünü Üç Hilal’e vuracaklarını vurguladı.

Seyfettin Yılmaz da, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ortadan kaldırmak, Türk Milleti’ni bölmek isteyenlere karşı kurtuluş mücadelesi olduğunu bu gezisinde de tekrarladı.

Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir işyeri ziyaretinde Seyfettin Yılmaz, papağan sürprizi yaşadı. İşyeri sahibi, beslediği ‘Paşam’ adlı papağanı kafesinden alıp,omzuna çıkardı. Yılmaz, sevimli kuşun başını okşayıp, objektife gülümsedi. Bu sırada papağan, Yılmaz’ın elini öperek, kendisine gösterilen sevgiye karşılık verdi. Yılmaz, bir kahve ziyaretinde de iskambil oynayan vatandaşların masasına konuk oldu, bir el oyun oynadı.

MHP İKTİDARINDA YAPILACAKLARI ANLATTI

Yılmaz, esnaf ziyaretlerinde işyeri sahipleriyle kısa süreli sohbetlerde MHP iktidarında yapılacakları anlattı. Yılmaz, esnaf ve sanatkarların hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenlemeler yapacaklarını vurguladı. Yılmaz, MHP iktidarında emekli aylıklarından sosyal güvenlik primi kesintisi yapılmayacağını da dile getirdi. Yılmaz, mazot, gübre ve yem üzerindeki vergileri kaldırıp, çiftçinin mazotu 1 lira 75 kuruşa satın alacak olmasının da tarım kenti Adana için büyük önem taşıdığını duyurdu. Yılmaz, asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracaklarını, asgari ücretlilere büyükşehirlerde her ay 100 lira şehiriçi ulaşım desteği vereceklerini de bildirdi.

Yılmaz, MHP iktidarında toplumun her kesimine rahat nefes aldıracak iyileştirmeleri şöyle anlattı:

“Asgari ücretten vergi almayacağız, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini de vergi dışı bırakacağız. Evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapacağız.Yardıma ihtiyaç duyan ailelerin en az bir ferdine iş imkanı, iş sağlanana kadar 700 lira aile desteği vereceğiz.Taşeron işçilerin sorunlarını çözüme kavuşturacağız, köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz.Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz. Emeklilerimize mart ve eylül aylarında 1400’er lira olmak üzere yılda iki asgari ücret tutarında emekli destek ödeneği hakkı tanıyacağız.Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmelerinin önünü açacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetini mutlaka gidereceğiz. Kadın istihdamını yaygınlaştıracağız.Kadınlara sigortalılık öncesi doğumlar için doğum borçlanma hakkı getireceğiz. Aile birliğinin korunması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmalarını tesis edeceğiz.”

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/mhpli-yilmaz-her-turlu-tahribati-onaracagiz-31567
Etiketler: Adana, Adana Haberleri