economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Saadet Parti'li Adaylar Ato'yu Ziyaret Etti

Saadet Parti'li Adaylar Ato'yu Ziyaret Etti
A- A+ A

Saadet Partisi (SP) Adana milletvekili adayları, parti yönetiminden bazı isimlerle beraber Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe’yi makamında ziyaret ederek, tüccar ve sanayicinin güncel sorunları hakkında bilgi aldı.

Ziyarete, milletvekili adaylarından Yakup Budak, Ahmet Şahin, Çelebi Keyhıdır, Hamza Çalışkan ile SP yönetim kurulu üyeleri Cuma Şahin ve Mustafa Çekilarız katıldı. Eskiden sadece devlet borçlu iken şimdi belediyeler, özel sektör ve vatandaşların da borçlandırıldığını ifade eden Yakup Budak, “Haksız vergi alan devlet anlayışını kabul etmiyoruz. Akılcı, dürüst, israfsız, kaynaklarını iyi kullanan, yatırımı ve üretimi kolaylaştıran adil ekonomik düzenin hakim olduğu, haksız vergilerin olmadığı bir Türkiye için yola çıktık” dedi.

ATO Başkanı Atila Menevşe ise Budak’ın tespitlerine katıldığını belirterek, “Ödenen vergilerin nereye gittiğini herkesin bilmesi gerekiyor. O zaman sanayici ve tüccarlarımız vergilerini ödemek için daha istekli olurlar. Vergi yükü her geçen yıl artıyor. Fakat tüccar ve sanayicinin elinde bunu ödeyecek para yok. Üyelerimiz vergi borcu altında eziliyor. İstihdamın sağlanması için özel sektör kazanılmalı. Üyelerimizin en büyük sıkıntısı bu yönde. Ayrıca toplanan paraların şeffaf bir sisteme bağlanması lazım. Vergilerimizin nereye gittiği bilinmeli” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/saadet-partili-adaylar-atoyu-ziyaret-etti-54408
Etiketler: Adana, Adana Haberleri