economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sözlü'den Bahçeli'yi Mini Brifing

Sözlü'den Bahçeli'yi Mini Brifing
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) seçim bildirgesini açıkladığı toplantıya katılmak üzere Ankara’ya giden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı ilçe belediye başkanları ve MHP Adana milletvekili adayları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

Adana ve ilçelerinde gerçekleştirilen bazı hizmetlerle ilgili Devlet Bahçeli’yi bilgilendiren Başkan Sözlü, söz konusu çalışmalarla ilgili görüntüleri izletti, açıklama yaptı. Sözlü, “Şu anda Saimbeyli ilçemizde içme suyu projesi ve yol çalışmalarını hayata geçiriyoruz. Beş yıl önce hükümet, bu projeyi gerçekleştirmek için hareke geçmiş fakat sonra vazgeçmiş. Biz Adana Büyükşehir Belediyesi olarak yol, içme suyu ve tarım alanı sulaması şeklinde projeyi gerçekleştiriyoruz. Üstelik maliyeti de çok daha düşük. Orada doğa koşulları çetin ama kendi olanaklarımızla yolları açıyoruz. Bölgede yaşayan hemşehrilerimizin samimiyetini biliyoruz ve onların bize olana güvenini sağlamlaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Saimbeyli ve Kızıldağ’daki yol ve su projesi çalışmalarını tamamen kendi imkanlarımızla hayata geçiriyoruz” dedi.

YENİ YOL KARAKUCAK GÜREŞLERİNE HAZIR OLACAK

Yapımı süren ve Haziran 2015’te hizmete girmesi planlanan Karaisalı-Kızıldağ yolu çalışmasıyla ilgili de bilgi aktaran Sözlü, “İnşallah bu yıl 530’uncusunu düzenleyeceğimiz Kızıldağ Karakucak Güreşleri’ne kadar yol tamamlanacak. Zat-ı Ali’nizi Güreş Ağası olarak ağırlayacağımız etkinlikte, yeni yol kullanılacak. Bu yol bir gidiş bir gelişti. İki araç karşılaştığı zaman sürücüler birbirlerine yol vermek zorunda kalıyordu. Biz burayı 15 metrelik, 3 şeritli, modern asfaltlı bir yol haline getiriyoruz. İnşallah bittiği zaman bir gidiş bir geliş bir de sollama için üç şeritli yol haline gelecek. Geçen yıl ise, 25-30 yıldır kimsenin el vurmadığı Pozantı-Kızıldağ arasındaki yolu tamamladık” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/sozluden-bahceliyi-mini-brifing-85598
Etiketler: Adana, Adana Haberleri