economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp Afyonkarahisar 1. Sıra Milletvekili Adayı Parsak'ın Seçim Çalışmaları

Mhp Afyonkarahisar 1. Sıra Milletvekili Adayı Parsak'ın Seçim Çalışmaları
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar 1. sıra Milletvekili adayı Mehmet Parsak, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Sandıklı İlçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Parsak, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Parsak, Sandıklı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek, dertlerini, sorunlarını dinledi, MHP’nin seçim beyannamesini anlattı. Parsak vatandaşların yanı sıra Sandıklı Ticaret Odası Başkanı Mustafa Özer, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Yıldız, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Mutlu, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mevlüt Özçınar, Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Ocak’ı da ziyaret etti. Parsak’ın ziyaretlerinde MHP Sandıklı İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul ve çok sayıda partili kendisine eşlik etti.

Vatandaşlara MHP’ye vaatlerini anlatan Parsak, “2015-2019 yıllarını kapsayan birinci iktidar dönemi Türkiye’nin onarılmasını, çözülen milletin bütünleştirilmesini demokrasinin güçlendirilmesini sağlayacağız. AK Partinin anti demokratik, hukuk tanımaz, özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceğiz. Hükümetin devletin kurumları milli ve manevi değerlerimiz ile vatandaşlarımız üzerinde oluşturduğu tahribatı onaracağız. Bu dönemde, terörü tamamen bitirerek toplumsal huzur ve güveni temin edeceğiz” dedi.

"TÜRKÇE DIŞINDA EĞİTİME KARŞIYIZ"

İşsizlik ve yoksulluğu önemli ölçüde hafifleteceklerini kaydeden Parsak, “2016-2019 yıllarında, yıllık ortalama yüzde 5,2 büyüme ve 700 bin istihdam sağlayacağız. Dönemin sonunda 1,1 trilyon dolara, kişi başına milli gelir 13,300 dolara, ihracat 238 milyar dolara erişecektir, istihdam 29,1 milyon kişiye ulaşacaktır. Orta vadeli hedefimiz 2019-2023 sonunda Türkiye’nin bölgesel güç haline gelmesidir. Yıllık yüzde 6 ortalama büyümeyi hedefliyoruz. İstihdam sayısı da 33,2 milyon kişiye ulaşacaktır. Uzun vadede hedefimiz Türkiye’nin küresel güç olmasını sağlamaktır. Milli kimlik tanımının değiştirilerek Türkiyelilik kavramının esas alınmasına, Türkçe dışındaki dillerde eğitim yapılmasına tamamen karşıyız” ifadelerine yer verdi.

“TERÖRÜN VE BÖLÜCÜLÜĞÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ”

Parsak açıklamalarına şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyetinin üniter milli devlet yapısını esas alan parlamenter sistemin demokratik siyasi sistemin devam etmesi bakımından gerekli görüyoruz. Güvenlik güçlerimizi kışlaya karakollara hapseden uygulamalara mutlaka son vereceğiz. Terörün ve bölücülüğün kökünü kazıyacağız. Terörle pazarlıklar derhal bitirilecek. İhanet süreci bıçak gibi kesilecek. Cumhurbaşkanı milletvekili emeklisi aynı tutarda ödenek alacaktır. Emeklilerin banka promosyonu alabilmelerinin önünü açacağız. Esnafımızın emekli aylığından kesilen SGK primini kaldıracağız. Sağlık hizmetinde alınan ek ücret ve katılım payı uygulamasına son vereceğiz.”

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/afyonkarahisar-haberleri/mhp-afyonkarahisar-1-sira-milletvekili-adayi-parsakin-secim-calismalari-98033