economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İabb Meclisi Yenimahalle'de Toplandı

İabb Meclisi Yenimahalle'de Toplandı
A- A+ A

İç Anadolu Belediyeler Birliği (İABB) 50’nci Olağan Genel Kurulu, Birlik Genel Başkanı ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar başkanlığında Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda yapıldı.

8 maddelik gündemle toplanan mecliste 2014 yılı Faaliyet Raporu, 2014 yılına ait gelir-gider kesin hesap cetveli ve 2015 yılı yatırım planı ve çalışma programı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının 7’nci maddesinde ise encümen üyeliği seçimleri vardı. Birliği bağlı üyeler kullandıkları oyla yeni encümen üyelerini belirledi. Buna göre Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kırıkkale Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, Amasya Gümüşhacıköy, Belediye Başkanı Zehra Özyol ve Niğde Çiftlik Bozköy Belediye Başkanı Yalçın Tekeli yeni encümen üyeleri olarak seçildi.

Toplantının son gündem maddesine bağlı olarak da birliğin bir sonraki olağan meclis toplantısının Ekim ayı içerisinde yapılması kararlaştırıldı.

BİRLİKTEN KÜÇÜK BELEDİYELERE BÜYÜK DESTEK

İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar konuşmasında, “Belediyelerimizin çıkarlarını korumaya, gelişmelerine yardımcı olmaya, bütçemiz olanakları doğrultusunda belediyelerin talep ettikleri kültürel etkinliklerine, yol ve alt yapı hizmetlerine, park ve bahçe düzenlemelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belediyelerimize proje ve teknik konularda destek sağlıyor, eğitimler veriyor, ulusal ve uluslararası düzeyde belediyeler arasında işbirliği yaparak bilgi paylaşımına teşvik ediyoruz. Bu hizmetler daha başlangıç. İnşallah bütçemiz arttıkça küçük belediyelerimize daha büyük destekler sağlayacağız” dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/ankara-haberleri/iabb-meclisi-yenimahallede-toplandi-81379
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri