economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti'li Samani'den Asgari Ücret Göndermesi

Ak Parti'li Samani'den Asgari Ücret Göndermesi
A- A+ A

AK Parti Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, muhalefeti asgari ücret üzerinden eleştirdi. Muhalefetin adeta asgari ücret üzerinden açık arttırmaya girdiğini söyleyen Samani, “İktidar sorumluluğu taşımadıkları iin rahatça konuşabiliyorlar” dedi.

AK Parti Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, CHP ve MHP Genel Başkanlarının asgari ücret ile ilgili açıklamalarını eleştirerek, “Muhalefet asgari ücret konusunda açık arttırmaya girmiş. CHP ayrı bir vaatte bulunuyor, HDP ayrı, MHP ayrı bir vaatte bulunuyor. Asgari ücreti adeta açık arttırmaya koydular. Bunun üzerinden siyaset yapmaya kalkıyorlar. ‘Yok mu arttıran?’ demek lazım. İktidarda olmadıkları için iktidar sorumluluğunu taşımadıkları için rahatça konuşabiliyorlar. Önemli olan iktidar sorumluluğu içinde, söylediklerini yerine getirebilmektir. Ama bunlarda sorumluluk olmadığından, atmanın da sağlığa zararı olmadığından dolayı bunlar açık arttırmaya çıkarak, asgari ücret konusu üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar” dedi.

12 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin hiçbir seçimde popülizm yapmadığını söyleyen Samani, muhalefetin ise aynı sorumluluk içerisinde olmadığını söyledi. “Muhalefetteyken vaatlerde bulunmak kolaydır. Önemli olan iktidar sorumluluğu çerçevesinde vaatleri yerine getirebilmektedir. Muhalefet ‘şunu yaptık, bunu yaptık diyemiyor. Yapabileceğimiz budur’ diyemiyorlar maalesef. Milletimiz bunlara prim vermiyor. Kılıçdaroğlu ekonomi dengesini gözetmeden ülkenin durumunu bilmeden bir vaatte bulunuyor. Biz bu ülkeye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini koyduk. Bu hedeflere ulaşmak için mahçup olacağımız bir sözü vermiyoruz. Torunlarımızın torunları düşündüğümüz için, iktidar sorumluluğu çerçevesinde davranıyoruz” diye konuştu. Türkiye güçlendikçe sorunların azalacağına dikkat çeken Hüseyin Samani, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkeyi rezil duruma sokanların beceriksizliğinden millet bedel ödedi. Biz milletimize sahip çıkmakla yükümlüyüz. 10’uncu seçime girdik ve hamdolsun milletimiz bizi destekledi.”

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/ak-partili-samaniden-asgari-ucret-gondermesi-73015