economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Avrupa Günü Kutlamaları 9 Mayıs'ta

Avrupa Günü Kutlamaları 9 Mayıs'ta
A- A+ A

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi aylık olağan toplantısını, Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.

Almanya, İran, İrlanda, İngiltere, Hollanda, Finlandiya, Danimarka, Rusya, Polonya, Norveç, İsviçre, Litvanya ve Azerbaycanlı Yabancılar Meclisi Üyeleri ve Yabancı Dernek başkanlarının katıldığı toplantıda, Kaymakamlık ve Alanya Belediyesi’nin işbirliğiyle 9 Mayıs’ta ilk kez yapılacak "Avrupa Günü" kutlamaları değerlendirildi. Kutlamaların saat 17.00’da Atatürk Anıtı önünden kortej yürüyüşüyle başlayarak İskele Şelale önünde açılacak sergi ile devam edeceği belirtildi.

Alanya’da düzenlenen sosyal ve kültürel içerikli organizasyonlara katılarak Alanya’yı tanıtan Yabancılar Meclisi’nin, 23-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek "15. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali"nde da stant açacağı, ilçedeki tüm yabancı derneklerin Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi standında tanıtım yapacakları kaydedildi.

23 Nisan 2016 tarihinde Antalya’da açılacak Türkiye’nin ilk EXPOSU 2016’nın tanıtımına da destek verecek olan Yabancılar Meclisi’nin, 180 günlük etkinlik süresinde Antalya’da da gönüllü çalışmalar yapacağı bildirildi.

Öte yandan, Alanya Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Hıdırellez etkinliklerine de katılacak olan Yabancılar Meclisi üyelerinin, yarın saat 19.00’da başlayacak Hıdırellez Şenliklerine katılarak, Türk örf ve adetlerini tanıma fırsatı bulacakları da ifade edildi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/avrupa-gunu-kutlamalari-9-mayista-24156