economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başkan Yücel, İlçede Devam Eden Yatırım Ve Projeleri Anlattı

Başkan Yücel, İlçede Devam Eden Yatırım Ve Projeleri Anlattı
A- A+ A

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cleo Magazin, Life in Turkey Dergisi, Life in Turkey Online TV ve Alt Om Alanya Dergisi’nin yetkilileriyle röportaj yaptı.

Almanca ve İngilizce yayın yapan Cleo Magazin’in redaktörü Fatma Berkan Uluşal, Rusça yayın yapan Life in Turkey Dergisi ve Life in Turkey Online TV’nin sahibi Alyona Shkarupeta ile Danimarkaca yayın yapan Alt Om Alanya Dergisi’nin sahibi Jan Orum Başkan Yücel’i ziyaret ederek, tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili sorular sordular. Başkan Yücel, 50 metreli yeni çevre yolu, Alanya’nın 2015 yılındaki turizm destinasyonları içindeki yeri, İskandinavların Alanya’ya yerleşimindeki artışın sebepleri, Alanya’ya yapılması planlanan golf sahaları, artan Rus nüfusun Alanya’daki yaşama etkileri ve Gökbel Yaylı güreşleri hakkında bilgiler verdi.

Alanya’ya İskandinav ve Rusların ilgisiyle ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Yücel, Alanya’nın çeşitli kültürlere, dinlere, medeniyetlere ev sahipliği yapan hoşgörü ve anlayışın en iyi korunduğu medeniyetin beşiği bir ilçe olduğunu söyledi. Antalya bölgesine gelen yaklaşık 11 milyon turistin 3.5 milyonunun Alanya’ya geldiğini hatırlatan Başkan Yücel, tarihte imparatorluklara başkentlik yapan Alanya’ya, dünyanın her yerinde yoğun ilgi olduğunu belirtti.

Alanya’ya yapılması planlanan golf sahaları hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Yücel, toplam 6 golf sahasından 3’ünün 2015 yılında ihaleye çıkarılacağını kaydetti. Başkan Yücel, e Alanya’daki en önemli eserin ne olacağı şeklinde soruya ise “Mutlu insan sayısını arttırmak” cevabını verdi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/baskan-yucel-ilcede-devam-eden-yatirim-ve-projeleri-anlatti-38872