economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Esnafın Can Suyu Chp'den

Esnafın Can Suyu Chp'den
A- A+ A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili adayı Figen Albuga Çalıkuşu, CHP Milletvekili İbrahim Keser, CHP Alanya İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ve ilçe yönetimiyle birlikte, Antalya’nın Alanya ilçesinde esnaf odalarını ziyaret etti.

Alanya’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Bakkal ve Bayiler Odası’nı ziyaret eden Figen Albuga Çalıkuşu, esnafın sorunlarına ve çözüm önerilerine değindi. Esnafın, “Sokak aralarının vazgeçilmez yüzü” olduğunu kaydeden CHP Antalya Milletvekili adayı Figen Albuga Çalıkuşu, “Kimi zaman anahtarımızı kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz, zaman zaman borç isteğimiz, ailemizin bir üyesi olan küçük esnafımızın bel kemiğini kırdılar. Esnafımızın ihtiyacı olan can suyu CHP İktidarıyla gelecek” dedi.

ESNAFI KORUYACAK DÜZENLEMELER

Adil rekabet ortamı oluşturarak esnafı koruyacak düzenlemeleri hayata geçireceklerini ifade eden Albuga Çalıkuşu, “Esnafımızın ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız aynı zamanda esnafımızın da şirketler gibi kira araç gideri iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Esnafın da diğer çalışanlarla aynı haklardan yararlanmasını sağlayacaklarının altını çizen Çalıkuşu, “Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafımıza Sosyal Güvenlik Destek primi ödetmeyeceğiz. Prim borcu olan esnafımızın da sağlık hizmetlerinde adil bir şekilde yararlanabilmesinin yolunu açacağız” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/esnafin-can-suyu-chpden-36047