economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ayvalıklı Tekvandocular Avrupa Yolcusu

Ayvalıklı Tekvandocular Avrupa Yolcusu
A- A+ A

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin sesini katıldıkları yurt içi ve yurt dışındaki şampiyonalarda büyük bir gururla duyurmayı başaran tekvandocu sporcular Avrupa yolcusu.

Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki Kapalı Spor Salonunda, 7 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve Almanya da yapılacak olan iki ayrı uluslararası şampiyonaya katılacak olan tekvandocu sporcular, Ayvalık’ın gururu olmak için yola çıktı.

Türkiye’den şampiyonaya katılacak olan tek takım olan Ayvalıklı tekvandocular, 3 Mayıs’ta Pforzheim’de ki Goldstadt Pokal Uluslararası şampiyonasından sonra 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde yapılacak ve Avrupa’nın en büyük tekvando organizasyonları arasında yer alan Berlin Open şampiyonasına katılacak.

ANTRENÖR SERSAN UMUT DOLU

Katılacakları iki şampiyonanın da daedo elektronik sistemle yapılan şampiyonalar olduğunu belirten Ayvalıklı tekvandocuların başarılı Antrenörü Volkan Sersan, Avrupa yolculuğu öncesinde muhabirimize yaptığı açıklamada, sporcularına olan güven ve inancını ifade etti.

Katılacakları Almanya’daki şampiyonadan 11 Mayıs günü dönecek sporcuların 10 günlük süre içinde bir çok Avrupa ülkesini de görme fırsatı bulacağını da vurgulayan Antrenör Sersan, sporcuları için bulunmaz bir fırsat olarak nitelendirdiği 10 günlük sürenin sonunda bol madalya ve kupa ile yurda dönüş yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Almanya’daki şampiyonaya katılacak olan Ayvalıklı tekvando kafilesinde yer alacak olan sporcuların isimleri de şöyle; Lara İnce, Elif Demirhat, Beyzanur Özdemir, Serkan Çelen, Onurcan Erdem, Serhat Gediz ve Ediz Gök…

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/ayvalikli-tekvandocular-avrupa-yolcusu-16308